Kooli elu

Uudised

Palju õnne!

news2021 115

Head uudised matemaatika linnaolümpiaadilt. Sandu Bolokan (8.a klass) jagas 2.-3.kohta ja Kirill Tselovalnikov (9.c klass)oli neljas! Palju õnne, poisid! Suur tänu ka õpetajatele- Galina Trufanovale ja Irina Prokopvale! Edu vabariiklikus voorus!

 

Kes lõbutseda oskab, see head-paremat saab!

news2021 114

1.veebruaril toimus aktiivsete ja elurõõmsate klasside autasustamine, kes toetasid meie lõbusat nädalat ning lõid innuga üritustele kaasa! Täname klassijuhatajaid, kes meie algatusi toetavad ning aitavad lastel paremateks saada!

   

TMRG on UNESCO kool

news2021 112

Alates septembrist 2013 on meie kool UNESCO koolide assotsieeritud liige. Mida see meie kooliperele tähendab?

Meie õpetajad saavad uusi teadmisi kaasaegsete haridastehnoloogiate valdkonnas, käsitlevad oma tundides loodus- ja kultuuripärandisäilitamise küsimusi, räägivad lapse- ja inimõigustest,kasvatavad õpilastes tolerantsust ja sallivust, tutvustvad neile 17 püsiva arengueesmärki(tutvu, vaadates video: link)

Novembris 2019 oleme kirjutanud alla lepingule St.-Peterburi Lütseumiga nr 149 ning nüüd esindavad meie õpilased oma gümnaasiumi väärikalt Lütseumi poolt korraldataval iga-aastasel rahvusvahelisel konverentsil, esinedes seal keskkonnakaitse- ja looduskaitse teemaliste ettekannetega.

Meie kooli õpilased osalevad ka Tartu Ülikooli filosoofia päevade töös ja ÜRO istungite simulatsioonides, kus arutavad ja leiavad lahenduse globaalsetele küsimustele: inimese roll kliimamuutustes, meedia roll kaasaegses ühiskonnas, naise staatus, vähemusgruppide toetus.

Projekt „UNESCO koolid" sai alguse 1953.aastal UNESCO algatusel. Projekt ühendab 11000 organisatsiooni 181 riigis. Koos teeme me maailma paremaks! See aasta algas meeldivast uudisest- meie kooli peaukse juures tervitab teid silt, mis kinnitab , et oleme UNESCO koolide ühenduse liige. See on kvaliteedi märk, mis näitab, et meie kool teatud valdkondades on avatud aktiivseteks ja innovaatilisteks tegudeks.

Täname kõiki, kes olid gümnaasiumi UNESCO koolide assotsiatsioonisisseastumise alguses ning ka neid, kes jätkavad tööd selles suunas praegugi. See on meie ühine saavutus!

   

Palju õnne!

news2021 113

Perioodil 7.12.20-17.01.21 on toimunud õpilasetlejate online-konkurss „Talvelood" Konkursi tingimused nägid ette, et osalejail tuleb esitada üks luuletus omal valikul eesti keeles. Meie gümnaasiumi 2.a klassi õpilane Alicia Volodina saavutas 1.koha! Ta esitas luuletuse "Kiri Jõuluvanale" (Ilmar Trull)

   

Sõnaosad

news2021 111

2.b klass vene keele tundides õpib teemat " sõnaosad." Väga hästi töötasime rühmades ja kordasime reegleid.

   

Kiira Käbi

pasted image 0

24.09.1956 - 25.01.2021

25.jaanuaril ootamatult lahkus meie seast Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasimi eesti keele ja eesti kirjanduse õpetaja, 6.c klassi klassijuhataja Kiira Käbi.

Lahke, kaastundlik, elurõõmus, ta alati pürgis millegi uue ja huvitava poole. Ta pidevalt tegeles eneseharimisega, oli Eesti emakeele õpetajate liidu liige. 1979.aastal lõpetas ta Tallinna pedagoogilise instituudi vene keele ja kirjanduse eriala., 1996.aastal sai ta eesti keele õpetaja diplomi. Rohkem kui 40 aastat pühendas ta haridustegevusele ja tööle lastega.

Kiira Käbi töötas meie gümnaasiumis alates 1.septembrist 2014. 2017.aastal saatis ta laia ellu 12.klassi, tundis huvi oma õpilaste elukäigu vastu, jätkas nendega suhtlemist ka pärast õpilaste kooli lõpetamist.

Gümnaasiumi fuajees asub mälestuste raamat, kus te võite kirjutada oma mälestusi ja sõnumeid lahkunud õpetaja Kiira Käbist.

Meie sügav kaastunne Kiira Käbi perele ja lähedastele.

Mälestades õpetaja Kiira Käbi.

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi pere.

   

Festival "Virmalised"

news2021 110

Reedel toimus meie armastatuim festival "Virmalised", kus osalesid ka meie kooli õpilased. Pakume teile vaatamiseks link, et vaadata, kui väärikalt meie õpilased esinesid. Et teil mugavam oleks, täpsustame ka aega, millal meie õpilased esinesid.

4:20 laul " Ma unistan imest"

22:55 laul "Talvine muinasjutt"

40:04 laul "Oli emakesel 12 tütart"

Pange LIKE meie tublitele lauljatele!

   

Digiprügi koristamisnädal

Ajavahemikul 25.-29.01.2021 meie kool osaleb programmis "Digikoristus".

kodukale digikoristus21

Mida see tähendab? Iga päev saate te ülesandeid , mida täidame teiega koos. Leidke selleks 20-30 minutit ning järgige juhiseid.

Kokkuvõtteid tehtud tööst saatke julgesti ankeedi täitmise abil

Nii loeme me nädala lõpus kokku , kui palju me ebavajalikke kirju, pilte ning faile eemaldasime. Nii koos parendame me keskkonda!

   

Oleme nii rõõmsad, et õpilased kooli tulevad, et oleme nõus pea peal seisma!

Seepärast koolis toimub rõõmu ja õnne nädal!

День наоборот 1

Esmaspäev (25.jaanuar) pahupidi päev-sellel päeval on kõik lubatud- eri värvi sokid, pahupidi särgid, püksid jaki asemel, peas seelik!

Alati soovisid lilla ja oranži selga panna, kuid tundus, et need omavahel ei sobi?

Sellel päeval kõik sobib kokku!

sa võid koos meiega rõõmustada ja tegutseda!

Veel sellel päeval töötab kooliraadio ja me väga tahame lugeda kogu gümnaasiumile naljakaid luuletusi, mida meie õpilased kirjutasid!

„Naljakad luuletused"

Luuletustel ei tohi „keelatud" sõnu olla ning nad ei tohi kedagi solvata.

Luuletusi võib saata aadressilehuvijuht@mreal.ee või tuua esmaspäeval kabinetti 234. Luuletustel peaks olema autor.

Luuleta! Terve kool saab teada, kui tubli sa oled!

Riietus nädalaks-see tähendab, et iga päev me paneme midagi värvilist selga:

Teisipäev-punane

Kolmapäev-sinine

Neljapäev –kollane

Reede-valge

   

Kas te teed soovite?

 news2021 108

Vaadake, kui aromaatset teed tegid algkooli õpilased ja kostitasid kõiki karusid, jänkukesi ja kassipoegi. Suur tänu meie toredatele pedagoogidele loomingulise suhtumise ja ilusa tuju eest!

   

PARIM JAANUARIKUU KLASSIJUHATAJA

2020 kuu klassijuhataja et

2020./2021.õppeaasta kuulutati Tallinnas välja Klassijuhataja emaatiliseks aastaks , et rõhutada klassijuhataja rolli rohkem kui varem, hinnata teda kui iga lapse arengu pooldajat

Klassijuhataja on üks võtmeisikuist, kes hindab õpilaste tugevaid külgi, soove ja vajadusi nende isikuomaduste arengul ja õpetamise individuaalse tee leidmisel. Klassijuhataja toetab õpilase üldkompetentse, tema initsiatiivsust ja vastutustunde arendamist.

On meeldiv mõelda, et meie kool Koos Tallinna Haridusametiga sõlmis vaba tahe leoingut, et hinnata ja tunnustada meie õpetajaid.

kõik koos same me rohkem hoolitseda meie õpetajate eest ning neid märgata. Märgake teie ka!

Kandidaate „Parim jaanuariikuu klassijuhataja" nimetusele võib esitleda koolipere mitte hiljem kui 3.02.2021 siin:

giphy 1 PARIM JAANUARIKUU KLASSIJUHATAJA

Kõikidest õigeks ajaks esitatud nominantidest, komisjon, mille koosseisu kuuluvad administratsiooni ja õpilasnõukogu esindajad, valib laureaati.

kuu klassijuhataja:

-vastutustundlik, avameelne ja innovaatiline;

- toetab oma isikliku eeskujuga ja tegevusega õpilaste õpivilumuste ja väärtushinnangute arengut;

-märkab iga õpilase tugevaid külgi, soove ja vajadusi;

-toetab õpilasi koos vanemate, aineõpetajate,huvitegevuse juhtidega ja teiste osapooltega individuaalse õpitrajektoori välja töötamises.

-arendab õpilastes kriitilist ja loovmõtlemist, ettevõtlikkust, kompetentsust ning kirjalikku ja suulist eneseväljendust;

-kasutab erinevaid uuenduslikke meetodeid õpitulemuste ja tegevuste parimaks saavutamiseks

-on kompetentne, sihikindel, innustav

   

Lehekülg 9 / 146

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»