Maitsev puder

news2021 0944

9.novembril said diplomid kõik konkursi "Maitsev puder" osalenud õpilased. Nad keetsid putru nii kodus vanematega kui ka kogu klassiga. Retseptid kõigil olid isuäratavad. Tublid! Mõnedele ei saanud me diplomid isiklikult üle anda, videoteel andsime neile teada, et auhind ootab neid koolis.

"Kas järgmisel koolivaheajal on laager?"

news2021 0943

Seda küsisid meie õpilased pärast sügisvaheaega, mis on juba möödas, kuid pärast seda on meeldivad mälestused.

Haridus- ja Teadusministeeriumi toel korraldas meie kool sügisvaheajal 3 laagri vahetust: kooli- ja väljasõidulaagerid. Meie kooli õpilastele oli osalemine täiesti tasuta ning meil on hea meel, et saime pakkuda nii toreda võimaluse kõikide klasside õpilastele. Laagrite üheks eesmärgiks: aidata lastel täita lünki õppimises, suhtlemises ja sotsiaalses arengus, kuna viimasel ajal on õpilased sageli kaugõppes.

Linnalaagris osalesid 1.-5. klassi lapsed. Nad õppisid vene ja inglise keelt täiesti uuest vaatenurgast – laagris said nad aru, et keeleõpe võib olla väga huvitav ja lõbus. Õpiti palju kunstist, meisterdati ise ebatavalistel meetoditel, laiendati silmaringi Kumu muuseumis. Õpilased tegid loodsuõpetuslikke eksperimente, õppisid kõike gaasi omaduste kohta. Katsed üllatasid ja rõõmustasid õpilasi. Saadi palju teada koerte elust ajaloomuuseumis. Nüüd suhtuvad nad meie väiksematesse vendadesse kindlasti tähelepanelikumalt ja hoolikamalt. Õpilased said Capoeira trennis täiesti uue kogemuse, paljudel tekkis kohe soov end kirja panna ja treeneri juures edasi treenida. Nii poisid kui ka tüdrukud said oma energiat välja visata nii jõusaalis treeningute ajal kui ka batuudikeskuses, kus neile tehti batuudihüppe treeningud.

Kõikide vahetuste jooksul osalesid lapsed psühholoogilistes mängudes, mis aitasid neil end avada, vabamaks ja julgemalt oma mõtteid väljendada – paljude laste jaoks oli see väga oluline ja väärtuslik.

Vanemad õpilased läksid kolmeks päevaks ööbimisega Kotka laagrisse! Ning hoolimata sellest, et oktoobri lõpus oli juba külm, oli laagris alati naerust, sõbralikest kallistustest ja süttivatest mängudest soe. Väljasõidulaagri eesmärk oli lapsi ühendada, õpetada suhtlema väljaspool kooliseinu, osata läbi rääkida, õppida empaatiat, üksteist aidata ja toetada. Vahetuse lõpuks lahkusid erinevate klasside õpilased tõeliste sõpradena, mis on ääretult väärtuslik. Mei õpilastele tegid erinevaid mänge meie koostööpartneri Tallinna Skautide Rühm Tiigrid noorsootöötajad ja Kotka laagri töötajad. Tutvumismängud, õuelaagrimängud, psühholoogilised mängud, loovülesanded, loodusega tutvumine, see ja palju muud ei lasknud lastel sugugi igavleda. Ütlematagi sellest, et laagripäevadel ei olnud neil võimalust mobiiltelefoni taga istuda ja mis kõige tähtsam laagri lõpuks ütlesid nad üksmeelselt, et neil pole isegi telefoni vaja, sest selgub, et ilma selleta on nii palju huvitavat! Meid rõõmustas see, et kõik ütlesid, et said endale uued sõbrad ja tahaks veel laagrisse minna! Ainus soov pikemaks ajaks. Meil on hea meel, et meie õpilased jäid rahule ja veetsid oma puhkuse kasulikult!

Teaduskeskuses "Energia"

news2021 0941

2.novembril 3.a klassi õpilased olid teaduskeskuses "Energia" tunnis. Tunni käigus said nad teada elektriahela ühendustest. Tunni praktilises osas said nad teada, millal elektripirn põleb eredamalt. Õpilastele  tund väga meeldis ja nad olid rõõmsad. Neil oli võimalus tutvuda ka keskuse ekspositsioonidega.

"Komm või pomm"

news2021 0940

1.novembril Õpilasesinduse liikmed viisid läbi mängu-võistluse "Komm või pomm" gümnaasiumi osa õpilastele. Mängu käigus tutvusid osalejad Heloweeni tekkimise ajalooga, tutvusid ka traditsioonidega , said teada, miks see pidu on meie seas nii populaarseks saanud.

Eesti keele ja matemaatika lõpueksamiteks ettevalmistav laager

news2021 0939

Koolivaheajal tegutses meie gümnaasiumis juba traditsiooniks saanud eesti keele ja matemaatika lõpueksamiteks ettevalmistav laager põhikooli õpilastele. Laagris osalejatele olid korraldatud huvitavad temaatilised tunnid, mille käigus vaadati läbi eksamitöödest ülesanded, analüüsiti vigu ja tehti praktilisi töid. Kursuse raames külastasid osalejad Meremuuseumi Paksu Margareta tornis, kus osalesid muuseumitunnis "Väravad linna ja sadama vahel", said palju huvitavat teada Tallinna ajaloost, milleks olid mereväaravad ehitatud. Õpilased käisid torni katusel, imetlesid meie linna ja mere võlu torni tipust.

"Inimese hügieen ja ökoloogia"

news2021 0938

29.oktoobril osales meie gümnaasium Venemaa teaduslik-praktilisel konverentsil rahvusvahelise osalusega "Inimese hügieen ja ökoloogia" St-Peterburi Lütseumi nr 179 koostöö raames.

Oma töid esindasid seal:

Ksenia Vorobjova (12.klass) "Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi gümnaasiumi osa õpilaste valdavad kompleksid"

Anastassia Aland (12.klass) " Energeetilised joogid. poolt ja vastu"juhendaja Irina Tšitšejeva

Anna Dievskaja (9.klass) "Hoia oma planeeti" Juhendaja Alissa Horbenko

Küberväejuhatuse avatud uste päeval

news2021 0937

22. oktoobril oli 10.klass Küberväejuhatuse avatud uste päeval Emaris.

Huvitav päev

news2021 0936

21.oktoober oli huvitav 8.a klassi õpilastele. Suurepärane Keila-Joa park avanes neile oma iluga, soe ilm soodustas ilusat jalutuskäiku.

3.b ja 3.d klasside õpilased külastasid "Energia" avastuskeskust

news2021 0935

3.b ja 3.d klasside õpilased külastasid 21.oktoobril "Energia" avastuskeskust. Nad olid energeetikadetektiivide rollis, õppisid elektriahelat kokku panema ja tutvusid erinevate interaktiivsete eksponaatidega. Oli väga huvitav.

Palju õnne!

news2021 0934a

Palju õnne! 9.b klassi õpilane Anastassia-Mia Gavriljuk sai 2.oktoobril kabe võistlustel Jõhvis kadettide grupis 2.koha. Tubli!

Palju õnne!

news2021 0933

Palju õnne! 4.a klassi õpilane Artemi Brussinski sai ARTE DO BRASIL ESTONIA korraldatud Tallinna Spordi- ja noorteameti toetusel "TALLINN CUP 2021" rahvusvahelistel lahtistel meistrivõistlustel kapoeiras 1.koha.