Kooli elu

Uudised

"Parim aprillikuu klassijuhataja" konkursi tulemused

Klassijuhataja on üks võtmeisikuist, kes hindab õpilaste tugevaid külgi, soove ja vajadusi nende isikuomaduste arengul ja õpetamise individuaalse tee leidmisel. Klassijuhataja toetab õpilase üldkompetentse, tema initsiatiivsust ja vastutustunde arendamist.

Täname kogu koolipere, kes esitasid nominente aprillikuu klassijuhataja tiitlile. Kõik on väärikad! Komisjon, mille koosseisu kuuluvad administratsiooni ja õpilasnõukogu esindajad, valis laureate!

P1024924

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi pere soovib tunnustada suure kogemusega klassijuhatajat Veera Kaparinat, kes töötab algkooli klassiõpetajana juba 24 aastat omades ka psühholoogi lisaeriala, mis annab talle võimaluse osutada õigeaegset abi oma õpilastele ja nende vanematele ning olla neile toeks igapäevases elus hakkama saamises ja elutarkuse õppimises.

Lapsed, lapsevanemad ja kolleegid on tema kohta öelnud järgmist "Inimlik, tähelepanelik ja vastutustundlik. Ta on valmis teadmisi edasi andma või abikäe ulatama rohkem kui seda vajatakse. Inimene, suure algustähega, õpetaja! Alati kättesaadav ja abivalmis, aitab kiiresti, on toeks olukorrast arusaamisel. Ta muretseb iga oma õpilase pärast. Kõige tähtsam on see, et laps ütleb, et armastab oma õpetajat! Oma ala professionaal! Tunnustus ja tugi aitavad mu lapsel alati julgust proovida ja end paremaks muuta!"

Õpiprotsessis Veera kasutab erinevaid metoodikaid ja võtteid, loob tundides probleemsituatsioone, pakub lahendamiseks mittestandardseid ülesandeid ning miniprojekte, annab õpilastele võimalusi esineda tunnis konsultandi või õpetaja rollis, teostada loomingulisi ülesandeid ja uurimuslikke projekte. Tema klassides on suurepäraseks tavaks lavastada enne Jõulupühi etendust, millesse on kaasatud kõik klassi õpilased, mida näidatakse nii lastevanematele kui ka paralleelklasside õpilastele.

Viimastel kuudel osalesid Veera õpilased tema juhendamisel ja eeskujul paljudes nii koolisisestes kui ka väljaspool kooli toimuvates konkurssidel, saades auhinnalisi kohti: õppeprogramm "Terved hambad", sügisnäitus "Kõige ägedam kõrvits", kooli ilukirja konkurss. Märtsis väljakuulutatud koolisiseses konkursis "Kõige liikuvam klass", mille raames pidid klassid ühe kuu jooksul liikuma, kõndima, jooksma, sõitma ratta- või tõukerattaga ning fikseerima oma tulemused, saavutas Veera eestvedamisel tema 3.klass algkoolis esimese koha tulemusega 2069 km. Õpetaja ise osales konkursil tulemusega 744 km tulles seega võitjaks koolitöötajate seas. Uhke tulemus ja igati positiivne eeskuju nii õpilastele ja kolleegidele, aga ka lapsevanematele!

P1024928

Tunneme uhkust, et selline suurepärane õpetaja ja klassijuhataja on meie kolleeg! Soovime Veerale ja tema õpilastele ka edaspidi ainult edu ja silmapaistvaid saavutusi!

 

Kevadised põllutööd

news2021 161

13.mail olid 2.a ja 1.a klasside õpilased Vabaõhumuuseumis, kus osalesid õppeprogrammis "Kevadised põllutööd" Õpilased töötasid gruppides, tutvusid taimedega, leidsid need ümbritsevas looduses. Nad tutvusid taimede istutamise saladustega kevadperioodil, vastasid väga teadlikult küsimustele. Tunni lõpuosas saadud teadmisi prooviti ka praktikas. Boonuseks said programmi lõbimise lõputunnistus ja piknik looduses.Koju tulid kõik õnnelikena!

Pildid on albumis

   

Meie kodu lemmikud

news2021 160

2.b klassi kabinetis on avatud väike fotonäitus "Meie kodu lemmikud". Täname kõiki osalejaid huvitavte piltide ja lugude eest!

   

"Terved hambad"

news2021 159

11.mail toimus meie entsiklopeedia "Terved hambad" loomises osalenute õpilaste autasustamine. Õpilased joonistasid, tegid videoklippe, lõid teaduslikke teoseid ja õppisid inglise keelt.Proovige ka teie korrata luuletust samal ajal hambaid pestes! Nii pesed hambaid puhtaks ja luuletuse ära õpid-topeltkasu! Vadake meie entsiklopeediat- saate teada, kuidas hambaid korras hoida,kuidas hambapastat valida, kuidas kariest ennetada ja palju muud huvitavat ja kasulikku!

   

Eesti keele kui teise keele e-test

news2021 158

11.mail toimus eesti keele kui teise keele e-test 4.klasside õpilastele, mille korraldas HARNO. Testis oli 10 ülesannet, kus oli kuulamine, lugemine, keelestruktuurid ja kõnelemine. Loodame, et õpilased said hästi hakkama.

   

Loodust jälgimas

news2021 157

11.mail 2.b klassi loodusõpetuse tund oli kooliõues.

   

Tallinna päeva e-etteütlus

news2021 156

Tallinna päeva eel, 14. mail kell 12 on kõik eesti keele huvilised oodatud end proovile panema Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale pühendatud e-etteütlusel. Juba praegu on võimalik panna proovile oma teadmised kirjavahemärkide, eelkõige komade kasutamisest.

Eesti keele õpetajate Kristi Koidu ja Kaia Rosina koostatud testid leiab keskkonnast Kahoot.

Enne etteütlust on kõigil keelehuvilistel võimalik värskendada oma teadmisi eesti keele õpetajate juhendatud ettevalmistustundides. 28. aprillist saab vaadata videotundi teemal „Suurtähtlühendid" (õpetajad Igor Kaasik ja Krista Nõmmik). 3. mail avaldatakse ka video teemal „Kokku- ja lahkukirjutamine" (õpetajad Piret Järvela ja Irene Artma) ning 10. mail teema „Suur ja väike algustäht" (õpetaja Seoriin Jõgise).

Kõiki videoid ja hiljem ka etteütlust saab jälgida etteütluse veebilehel, Tallinna Facebook'i lehel, Instagramis, Youtube'is.

Esimese videotunni link

Teise videotunni link

Lisaks on teinud etteütlusel osalemiseks üleskutse Andreas Poom, tema video saab alla laadida siit: Andreas Poom.mov lisandus video ka Pluutoga

   

Kevad tuli!

Meie kooli laulukoor rõõmustab meid jälle ja me jagame rõõmu teiega, sõbrad! Kuulake laulu "Kevad" ja kindlasti naeratage!

   

Šokolaad

news2021 155

Sellel õppenädalal 2.a klassi õpilased said šokolaadi valmistamise saladusi teada. Lahendati "magusaid" ülesandeid matemaatika tunnis, tööõpetuses katsetati end šokolatje rollis. Šokolaadi valmistamise protsessiks läheneti loominguliselt ja kasutati erinevaid lisandeid: pähkleid,küpsiseid, riisipalle, maasikaid. ŠOKOLAAD TULI VÄGA MAITSEV VÄLJA.

   

Palju õnne!

news2021 154

8.b klassi õpilane Anna Butkovskaja on Moskva linna pedagoogilise ülikooli korraldatud VI Rahvusvahelise online-lugemisolümpiaadi "Raamatu urg" auhinnasaaja. 2021.aastal olümpiaadil osales rohkem kui 440 inimest. need olid lugejad vanuses 12-59 aastat, õpilased , üliõpilased, õpetajad ja metoodikud, tuutorid, raamatukoguhoidjad, vanemad Venemaalt, Valgevenest, Ukrainast,Israelist, Kazahstanist, Eestist ja Itaaliast arutasid raamatuid, lõid temaatilisi kogumikke, suhtlesid, täitsid loomingulisi ülesandeid, kirjutasid esseid. Oleme sinu tulemuste üle uhked, Anna ja soovime sulle edu ka tulevikus! Peavõit on sul veel ees!

   

Palju õnne!

news2021 153

9.c klassi õpilane Kirill Tselovalnikov sai füüsika olümpiaadi Vabariiklikus lõppvoorus 2.koha! Soovime edu Kirillile ja tema füüsikaõpetajatele- Jekaterina Huseva ja Ivan Ignstovile. Palju edu tulevikus ja uusi võite!

   

Lehekülg 1 / 143

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»