news2020 075

4.b klassi õpilane Kristina Jegorova sai iluvõimlemisvõistlustel "Snowflake 2020" 2.koha. Tubli!

news2020 074

4.b klassi õpilane Emilia Tihhomirova sai "Rebasekutsikate MV" rullusutamisvõistlustel 1.koha! Tubli!

news2020 073

1.a klassi õpilane Pavel Nebogatikov sai ujumisvõistlustel kaks 2.kohta. Tubli!

Rahvusvaheline konverents

news2020 072

7.novembril meie gümnaasiumi õpilased osalesid online formaadis rahvusvahelises konverentsis "Vanemate õpilaste klubi õppurite ökoloogilise mõtlemise kujundamise vahendina". Konverentsi korraldajaks on meie kooli partner Lütseum nr 179 St.-Peterburist.

Meie kooli õpilased A.Jevstifejeva, S, Senkiv,A.Tkatšenko (12.klass), P.Kondrat, E.Lototskaja, L.Komissarova(9.klass) esinesid oma loovtööde ülevaatega. V.Antipov (12.klass) esines ettekandega meie kooli pikaajalisest osalemisest globaalprojektis "Roheline kool"

Distantsõppe korraldamine gümnaasiumi astmes alates 30.11.2020.

shutterstock 1706691760_1

Vastavalt Eesti Vabariigi Valitsuse otsusele distants/koduõpe korraldatakse ajavahemikul 30.11.2020-10.01.2021.

Rohkem infot

Lugupeetud kolleegid,õpilased ja vanemad!

Kahjuks, olukord COVID-19 levikuga Eestis, k a Tallinnas halveneb.

Meie gümnaasium jätkab tööd nii, et õpilased oleksid hajutatud hoones ja koolis viibimise ajas.

8. ja 9.klasside õpilased viibivad 1 päev nädalas distantsõppes. Distantspäeval õpilased õpivad kinnitatud tunniplaani järgi vastavalt õpetajate juhistele, mida avaldatakse e-koolis vahetult enne tunni algust. Eelseisva nädala distantsõppepäevade plaan 8. ja 9.klasside õpilasteleo järgmine:

news2020 distant et 3011_2212

Lugupidamisega,

head tervist soovides,

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

Kadripäev

news2020 071

25.novembril 4.c klassi õpilased kadrisantidena nagu vanasti käisid valgetes riietes, laulsid laule, soovisid õnne ja jutustasid Kadripäevast. Kadri on lammaste kaitsja, inimesed uskusid, et ta valvab koduloomade üle. Sellel päeval oli keelatud lambaid pügada ja käsitööd teha-kedrata ja kududa. Arvati, et see võib ebaõnne tuua.

Jäätmete tekkimise vähendamise nädal

news2020 070

Me jätkame jäätmete vähendamise õppimist, sest see on üks tähtsamatest sammudest meie planeei reostamise vähendamise osas. 3.a klassi õpilased said teada, et huvitava ja ebatavalise kaardi tegemiseks pole vaja midagi uut osta. Võib lihtsalt ümberringi vaadata ja leida kodust palju pudi.padi, millele teist elu kinkida.

Sellised ebatavalised kaardid tulid meie õpilastel välja!

Viktoriin

news2020 069

Jäätmete vähendamise nädla raames korraldasid 4.-5.klasside õpilastele ÕE esindajad huvitava viktoriini, mis laiendas õpilaste silmaringi ja näitas, kui tähtis on meie planeedi hoida. Muide, võitja 4.b klassist ütles:" Ju ma siis vaatan Kull ja kiri programmi kasuga"

Suur tänu, lapsed!

Õpilasesinduste online kohtumine

news2020 068

Eelmisel nädalal toimus Tallinna koolide õpilasesinduste online kohtumine. Meie kooli esindasid Ruslana ja Aleksei. õpiasi huvitas palju küsimusi, oli tähtis jagada teistega oma kogemusi ja kuulata teisi. Kõige olulisem soovitus ürituse osalejate poolt- rohkem suhelda kolleegidega ja teha koostööd teiste koolidega.

Isiksuse vabadus piirangute ajal

news2020 067

Neljapäeval, 19.11.2020, tähistatakse Rahvusvahelist Filosoofiapäeva. Meie gümnaasiumi õpilased traditsiooniliselt osalevad konverentsil, mille viib läbi Tartu Ülikool-seekord online režiimis.

Konverentsi teemaks on "Isiksuse vabadus piirangute ajal". Algul oli diskussioon sellest,kuidas täavune olukord riigis inimese põhiõigustele, siis oli mäng.

Kõige rohkem meeldis noortele mäng "Eesti rahva sada valikut", kus pakuti erinevaid situatsioone elust ning nende lahenduste 4 varianti. Arutelu käigus pidid noored üks lahendustest välja valima. Mängu lõpus said nad teada, et iga lahenduse taha on peidetud ka üks 4 isiksuse tüübist: kangelane, valitseja, kaupmees ja ravitseja. nii saadi enda kohta palju uut huvitavat.