Lugupeetud kolleegid, õpilased ja vanemad!

On alanud uus õppeaasta, mis on ebatavaline selles plaanis, et iga päev toob meieni uut informatsiooni, uued eeskirjad ja soovitused.

Rõhutame, et me veel ei räägi kollase stsenaariumi realiseerimisest, pigem püüame vältida seda preventiivsete meetmete abil, seetõttu paljus sõltub see meist, kas see plaan läheb lähitulevikus realiseerimiseks. Kuid me peame selleks valmis olema ning need lisameetmed ( eriti profülaktilised) võivad aidata meil vajadusel teha seda kiiremini ja lihtsamini.

Käte pesemine.

Käte pesemine mitte ainult ei vähenda COVID-19 levikut vaid ka ennetab teiste viiruslike haiguste levikut (gripp, külmetus)

Kooli fuajees ja igal korrusel meil on olemas desinfektorid käte desinfitseerimiseks, igas tualettruumis on olemas seep ja kuivati.

Pöördume teie poole palvega korraldada klassiruumides võimalusi käte puhtuses hoidmiseks(nt vedelseep, paberkäterätikud) ning tuletada meelde õpilastele, et käsi tuleb tihti pesta, olla õpilastele eeskujuks käte tihedas pesemises.

Meie aga omakorda kulutame välja plakatite konkurssi teemal „Miks tuleb käsi pesta?" Võitjaid ootab auhind!

Temperatuuri mõõtmine.

Lähiajal koolihoones paigutatakse soojuskaamera, mis mõõdab kooli sisenevate inimeste kehatemperatuuri.

juhul , kui kehatemperatuur on normaalsest kõrgem, gümnaasiumi meditsiinitöötaja viib läbivaatuse ning otsustab, kas on vaja saata inimene koju raviks. Soovitame tulla kooli ainult tervena!

Ruumide koristamine.

Koolis on korraldatud ruumide pidev hoolikas koristus, pindade desinfitseerimine. Kõik selleks vajalikud vahendid on ostetud. Palume kõiki kanda vahetusjalatsid, hoida puhtust ja korda klassiruumides,vahetunnis tuulutada klassiruume.

Kaitsevahendid gümnaasiumi töötajatele.

Kõigile gümnaasiumi töötajatele , kes puutuvad inimestega kokku , on soovitatav kanda kaitsevahendeid- visiiri. Koolis on kõik vajalikud kaitsevahendid olemas. Maskide kandmine õpilastele ei ole kohustuslik, vaid õpilase enda soovil. Kuid peab meeles pidama , et mask on kaitevahend mitte ilutoode.

Võõrad inimesed ei ole gümnaasiumi ruumidesse lubatud.

Koolimajja õpilased ja koolitöötajad saavad ainult e-piletiga siseneda. Teistele , kes soovivad kohtuda õpetajate või klassijuhatajaga- eelneval kokkuleppel, määratud ajal ja tervena.

Lugupeetud lapsevanemad, kui teil on küsimusi, esitage need e-posti teel ( kontaktid on kodulehel www.mreal.tln.edu.ee) või helistage +372 652 2533.

Õppeprotsessi hajutamise korraldamine.

Sügiskoolivaheaeg on väike paus õppeprotsessis, kuid samas see on sõprade ja sugulastega tiheda suhtlemise aeg, linnaürituste külastamise aeg, ka reisimise aeg- nii mööda Eestit , kui ka välismaal. See tähendab ka suurendatud riski aeg. Pärast koolivaheaja lõppu, vähemalt kaheks nädalaks, gümnaasium jätkab tööd nii, et õpilased oleks hajutatud koolihoones ja ka koolis viibimise ajas.

1.-7.klasside õpilased ning erivajadustega õpilased õpivad kontaktselt.

8.-12.klasside õpilased 1 kord nädalas õpivad kodus distantsõppes. Sellel päeval õpilased õpivad vastavalt kinnitatud tunniplaanile õpetajate juhiste järgi, mille saavad enne tunni algust e-kooli kaudu.

Eelseisva kahe nädala distantspäevade plaan on järgmine:

Esmaspäev     26.10  8.A, 8.B     02.11  10.KM+SH
Teisipäev  27.10  9.A, 9.C  03.11  11.KM+SH
Kolmapäev  28.10  10.KM+SH  04.11  12.KM+SH
Neljapäev  29.10  11.KM+SH  05.11  9.A, 9.C
Reede  30.10   12.KM+SH  06.11   8.A, 8.B

Lugupidamisega,

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

Viimati muudetud: 23.10.2020

Lehekülge haldab:

A. Kuntsmann, e-mail: infojuht@mreal.ee

pilt12

Loe edasiSulge

Keelelaager

news2020 043

Koolivaheajal oli Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis korraldatud keelelaager 9.klasside õpilastele lõpueksamiks ettevalmistamise raames. Kursusel osalejatele viidi läbi grammatika tundmisele ja sõnavara rikastamisele suunatud intensiivsed temaatilised tunnid. Õppimise protsessis suur tähelepanu oli pööratud kirjaliku ja suulise kõne arendamisele, kuuldu mõistmisele.Kursusel osalejad tutvusid lõpueksami struktuuriga, täitsid eksamiülesandeid. Viimasel laagri päeval käisid õpilased audiogiidiga bussiekskursioonil ning said palju huvitavat oma kodulinna kohta teada. Ekskursioon oli eesti keeles.

Täname meie gümnaasiumi eesti keele õpetajaid keelelaagris tõhusa töö eest ning keelelaagri koordinaatorit ja korraldajat Anneli Kristal.

Ülemaailmse kommide päev

EUT12Ly01sA

18.oktoobril kogu maailma maiasmokad tähistasid ülemaailmse kommide päeva. Kunagi kommid olid mitte maiuseks vaid ravimiks ning neid müüdi apteekides. Selle sõnaga nimetati suhkrustatud puuvilju, mis kasutati ravi eesmärgiks. Apteekrid pakkusid komme ravimina köha ja närvihäirete vastu. Kuna sel päeval olime me koolivaheajal, siis 26.oktoobril, 2.veerandi esimesel õppepäeval otsustasime me meelitada kogu koolipere maitsva maiusega ja kinkida hea tuju kogu veeradiks. Tulge kooli õigel ajal, ärge hilinege ning teid ootab magus kingitus!

Lugupeetud lapsevanemad!

Pöörame teie tähelepanu sellele, et välisriigist tagasitulekul 14 päeva jooksul kehtib piirang vabale liiklemisele. üksikasjalikku informatsiooni momendil kehtivatest riiki sissesõidu reeglitest ja karantiini kehtestamisest võib tutvuda Politsei- ja piirivalveameti ning Välisministeeriumi kodulehtedel

granica

Juhul, kui teie laps viibis välisriigis, kust tagasitulekul kehtib 14-päevane karantiin, palume esimesel võimalusel teavitada sellest klassijuhatajat ning järgida kõiki karantiinil kehtivaid reegleid , ka seda, et kooli ei tohi tulla enne kehtestatud tähtaja lõppu. Me peame hoolima mitte ainult endast kuid ka meid ümbritsevatest inimestest.

Lugupidamisega, mõistvale suhtumisele lootes,

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.