Millal võib õpilane külma tõttu koju jääda?

30.01.2012

Ilmad on muutunud talviselt krõbe-külmaks ning EMHI andmetel langeb temperatuur veelgi – võimalik on ka üle 32 kraadine pakane. Algklassiõpilased, kellel on jalgsi käia pikk koolitee, võivad käreda külmaga koju jääda.

Parima otsuse teeb lapse suhtes kindlasti lapsevanem ise.

Koolid võivad õppetunnid ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on -20ºC ja madalam (1.– 6. klass) või - 25ºC ja madalam (7.– 9. klass).

Õppetunnid jäetakse ära õpperuumis, kus õhutemperatuur on vähem kui 19ºC ja võimla õhutemperatuur on vähem kui 18ºC.

Madalast välisõhu temperatuurist hoolimata kooli tulnud õpilastele korraldatakse kojusaatmise võimaluseni erinevaid tegevusi.

Kehalise kasvatuse tunde võib läbi viia õues: 1.–6. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10ºC ja 7.–12. klassi õpilastele kuni miinus 15ºC ning mõõduka tuule korral tuulekiirusel kuni 8 m/s.

Lasteaialapsi ei viida õue või lühendatakse õues viibimise aega 20 minutini juhul, kui õhutemperatuur on madalam kui miinus 20°C tegelikult toimiva välisõhu temperatuuri ja madalama kui miinus 15°C välisõhu temperatuuri korral.

Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri hinnatakse Eesti meteoroloogia ja hüdroloogiainstituudi veebilehel http://www.emhi.ee avaldatud igapäevaste ilmavaatluste andmete ja Terviseameti veebilehel avaldatud tuule-külma indeksi tabeli alusel.

Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele

Tervisekaitsenõuded koolieelses lasteasutuses tervise edendamisele ja päevakavale

Tuule-külma indeks ja selle mõju

www.ilm.ee

Leini Jürisaar

Peaspetsialist

Tallinna Haridusamet

leini.jyrisaar [ät] tallinnlv.ee

Muusika nädal 23.-27. jaanuar

L. Kolesnik

1. 23.01.  Muuseumitund Teatri ja muusika muuseumis 1. ja 2. k klassile

2. 24.01.   Muuseumitund Niguliste kirikus 11.b klassile.

MG 2936 n

3. 25.01.  Ansambel Priboi, 3.a ja 6.-7. klassidele

4. 26.01 Premia jäähall, iluuisutamise võistlused.

5. 27.01 Muusika olümpiaad.

L. Nemirovskaja

1.  "Me kuulame muusikat ja joonistame" näitus 2.b, 3.a, 3.b, 4.a, 5.b klasside töödest

2.  Mitmed omaalgatuslikud klassikontserdid erinevates põhikooli klassides:

"Reis muusikamaailma"

"Muusikakuninganna teater"

"Ebatavaline päkapike muundumine"

"Muusikakuninganna tähestik"

P1250088 n

3.  Kõikides klassides 2.-5. klassides muusikaviktoriin.

4.  8. klassides loomingulised tööd "Eesti muusika" ja muinasjuttude teemadel.

5.  9. klassidele vestlused: "Arvo Pärt - Aasta Muusik", "Jõulumissa", Vivaldi "Aastaajad"

6.  9.c klass - seinaleht "Jean Sibelius-minu sümfoonia"

7.  5.b kontsert Edvard Grieg -muusikaline mosaiik

Lumeskulptuurid

Lumeskulptuuride meisterdajad kooli hoovis.

MG 2798 n

Lumeskulptuuride võistlus

Lumeskulptuuride võistlusest võttis osa 10 võistkonda, kes ilmutasid tõelist

loomingulisust ning lähenesid teemale "Kosmos" harvaesineva innukusega. Võistlus

toimus kooli siseõues ning töid saab näha akendest.

Võistluse võitjateks tunnistati:

3.-4. klasside arvestuses 3.a klassi töö "Planeeti kaitsev kosmiline draakon"

(klassijuhataja L. Šipovskihh);

5.-6. klasside arvestuses 6.b klassi töö "Tulnukas" (klassijuhataja M. Rõmar)

Õnnitleme võitjaid ja täname ning kiidame kõiki võistlusest osavõtjaid!

Jõuluturniir

P1160088

Õnnitleme Kristina Beljajevat 3.a klassist, ke võitis iluvõimlemise Jõuluturniiril I koha!

Head uut aastat!

Kallid kolleegid, õpilased ja vanemad!

Ilusat jõuluaega ja kõike toredat uuel aastal soovib

Mustamäe Reaalgümnaasiumi pere!

Kontsert "Flamenko"

PC210108PC210094

21. detsembril käisid Eesti Kontserdi artistid meil külas flamenkot tutvustamas. Kontserdil oli tohutu menu ning kõik said erakordse elamuse osaliseks.

Konkurss "Kuulsuse minut"

PC190065

19. detsembril toimus jõulukontsert 6.-7. klassidele ning ühtlasi ka finaalkonkurss "Kuulsuse minut". Konkursi juhataja oli L. Semina. Osalejaid said tänukirjad.

Aastaraamat

14.12.2011 toimus Haridusameti aastaraamatu esitlus. Aastaraamatuga õnnitleti meie kooli õppeakajuhatajat Anneli Kristalit, 6.a klassi õpilast Artjom Pohhomovit ja kooli vilistlast Maksim Podholjuzinit.

Pranglimine

Õnnitleme eduka esinemise eest pranglimise võistlustel 5ndate klasside võistkonda IV koha eest:

Jekaterina Bavõkina - 5.b

Juri Geiman - 5.b

German Ivanov - 5.b

Martin Mürisep - 5.b

Jevgenia Poltavets - 5.a

Täname õpetaja I. Prokopovat

Õnnitleme

Õnnitleme Aleksander Lapuškini 11.a klassist, kes saavutas III koha rahvusvahelises projektis "Baltic Sea Programme" ning samuti 8.a klassi õpilast Anastassia Kretšiškinat ja 9.c klassi õpilast Roman Naduvajevit eduka esinemise eest.

Täname õpetajaid Marina Tam`i, Margarita Orlovat ja Olga Štšukinat.