Kooli elu

Uudised

Tasuta töötuba "Kaleidoskoop+" festivali raames.

Kikilips ja pross KANZASHi stiilis.
13.mail viidi läbi töötuba prossi valmistamises tüdrukutele ja kikilipsu valmistamises poistele. Kanzashi see on ehete valmistamise tehnika riidest, lilledest ja klambritest. Tehnika loodi Jaapanis. Osalejateks olid eri vanuses lapsed ning külalised linnast. Täname kõiki osalejaid, te saite suurepäraselt hakkama.
60063127 2699109820161710_608766890713546752_o
 

Euroopamaade foorum.

Juba 2.aastat järjest TMRGs toimub Euroopamaade foorum. See üritus on pühendatud  Euroopapäevale  ning toimub Festivali "Kaleidoskoop+"ürituste raames. Me rääkisime Euroopamaade ühiskonna probleemidest: keskkonna tulevikust , majanduse arengust ja innovatsioonidest. Ürituses kontrolliti teadmisi Euroliidust, viktoriini valmistasid ja korraldasid ajaloo õpetajad Svetlana Zvonarjova ja Sergei Zvonarjov, ekspertide rollis olid ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Ahto Mülla, bioloogia õpetaja Natalja Nikiforova ja õppealajuhataja Svetlana Butkovskaja.

news 19 05 06

   

Ood eesti keelele. Finaal.

9.mail 11.klassi õpilased osalesid  vabariikliku konkursi "Ood eesti keelele" finaalis, mis toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis. Konkursi korraldajateks olid Haridus- ja Teadusministeerium ja Põltsamaa Ühisgümnaasium. Kokku konkursile saadeti 77 tööd, finaali kutsuti 42 tööde autorid.

news 19 05 07

Meie õpilased  said eripreemia "Kõige lõbusam ja stiilsem räp"kategoorias ja rahalise preemia 100eur ning vaatajate lemmiku auhinda. Tublid! Täname kõiki toetuse eest!

   

Külalised Minskist

7.mail meie juures külas olid Minski partnerkooli esindajad. Meie õpilased tutvustasid neile kooli ning tegid koolihoones ekskursiooni. Samuti käisid külalised algkooli klassides  ning "Maailmalabori" kabinetis tutvusid Ozobot programmeritava minirobotiga, kes  on võimeline liinide järgi liikuma.

news 19 05 03

   

Fotonäituse "Euroliidu allee" avamine.

Ootame konkursile fotosid ilusate Euroliidu kohtadega. Konkursil osalejad saadavad pildi, mida on ise teinud, väikese kirjeldusega.

news 19 05 04

Konkursi korraldajal on õigus printida foto paberkandjal ning kasutada see fotonäitusel. Fotod ootame kuni 15.maini aadressile huvijuht@mreal.tln.edu.ee

   

Esseekonkursi tulemused ja võitjad.

Lõppes LAK-õppe kuu ja Eesti keele aasta 2019 raames korraldatud esseekonkurss. Konkursile laekus 13 tööd kahest Eesti koolist ja ühest Valgevene koolist – meie partnerilt, Minski Keskkoolist nr 22.

 news 19 05 02

Selle aasta esseekonkursi võitjateks tulid kolm tööd, mis said ühesuguse punktide arvu:

I koht – Anna Maksimova, Minski Keskkool nr 22, juhendaja Irina Baraban

I koht – Maksim Rogozin, Karjamaa Põhikool, juhendaja Olga Belova

I koht – Polina Beregova, Karjamaa Põhikool, juhendaja Olga Belova

Esseekonkursi komisjoni lõpuistungil tegid komisjoni liikmed ettepanekud, et konkursile on laekunud märkimisväärsed tööd, mis pälvivad ERIPREEMIAT:

eripreemia ilusa ja väljendusrikka saksa keele kasutamise eest – Shenja Semaschewitsch, Minski Keskkool nr 22, juhendaja Walentina Gawriltschik

eripreemia kahes keeles tööde esitamise eest – Alina Bakhmatovitch, Minski Keskkool nr 22, juhendajad Irina Baraban ja Tatsiana Khudoba

 Täname kõiki osalejaid, kes ei saavutanud auhinnalist kohta, aga sellegipoolest olid tublid ja ideedevärsked ning kindlasti nende juhendajaid.

 

Suur tänu kõigile osalemise eest meie esseekonkursil ning kohtumiseni järgmisel aastal!

   

Talgupäev

6.mail Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis toimusid traditsioonilised koristustalgud. Sellel kevadel jõudsime me koristada mitte ainult kooliterritooriumi , vaid ka lähemal asuva linnaterritooriumi ning korteriühistute territooriumi. Koristustalkudes osalesid 1.-11.klasside õpilased,kaasa lõid ka vanemad.  12.klassi õpilastel oli  riigieksam inglise keeles. Kõik töötasid innuga:korjasid prahti ja vanu lehti, oksi. Talkude lõpus ootas kõiki talgulisi maitsev kanasupp ja kringel teega. Suur tänu Mustamäe  linnaosa valitsusele inventari, prügikottide ja kinnaste eest!

   

Põhikooli lõpueksamiteks ettevalmistav eesti keele ja matemaatika koolilaager

Koolivaheajal toimus meie gümnaasiumis põhikooli lõpueksamiteks ettevalmistav eesti keele ja matemaatika koolilaager 9.klasside õpilastele. Osavõtjatele olid läbi viidud huvitavad temaatilised tunnid, mis olid suunatud edukale matemaatika ja eesti keele põhikooli lõpueksamite sooritamisele. Ettevalmistuse käigus vaadati läbi ülesandeid eksamitöödest, analüüsiti vigu ja toimusid ka praktilised tunnid. Kursuse raames koolilaagris osalejad külastasid Arhitektuurimuuseumi, kus osalesid haridusprogrammis "Rotermanni kvartali saladused" ja “Mina –arhitekt”, said palju huvitavat teada kvartali ajaloost, selle kvartali muutustest, mis aja jooksul toimusid ning miks see kvartal oli ehitatud. Õpilased said võrrelda materjale, millest hooneid ehitati, hoonete suurust ja planeeringut ning proovisid kätt oma maja projekti loomises.

news19 04_42

   

Palju õnne!

2.c klassi õpilane Valeria di Lorenzo 27.aprillil iluvõimlemisvõistlustel Tublite Turniir sai 1.koha! Tubli!

news19 04_40

   

Rotermanni kvartali saladused.

24.aprillil  põhikooli  lõpueksamiteks ettevalmistavas eesti keele ja matemaatika koolilaagris osalejad külastasid Arhitektuurimuuseumi, kus osalesid haridusprogrammis "Rotermanni kvartali saladused" ja said palju huvitavat teada kvartali ajaloost, selle kvartali muutustest, mis aja jooksul toimusid ning miks see kvartal oli ehitatud. Õpilased said võrrelda materjale, millest hooneid ehitati, hoonete suurust ja planeeringut

20190424 1436401111

   

Sõprus Minskiga.

10.-11.klasside õpilased  koos õpetajate Alla Oja ja Irina Tšitšejevaga ajavahemikul 22.04-26.04.2019 on külas Minski Keskkoolis nr 22. Programmis o tutvumine kooliga, osalemine kolme linna turniiril (Brest-Minsk-Tallinn), kus meie õpilased peavad näitama oma teadmisi vene keeles, keemias, matemaatikas, bioloogias. On koostatud ka kultuuriprogramm Minskis ja Brestis. Soovime meie delegatsioonile edukat esinemist ja huvitavat aegaveetmist Valgevenes!

news19 04_017

   

Lehekülg 9 / 112

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»