Heategevusliku Jõululaada uudised!

16.detsembril meie koolis toimus traditsiooniline heategevuslik jõululaat. Laadalased tulid mõttega , et häid tegusid peab tegema meeldivalt, müüsid suveniire, käsitööehteid, maiustusi ja palju muud. Õpilasesinduse koosolekul oli vastu võetud otsus, et kogutud raha kantakse üle "Märka ja aita" fondi. see programm on  Tallinna munitsipaal-ja haridusasutuste lastele, kes erinevatel põhjustel vajavad materiaalset abiõppeprotsessis osalemiseks. Programm oli loodud 2009.aastal.

Suur tänu kõigile õilsa panuse eest

Keelekümbluskonverents

13. detsembril meie kooli 7.a klassi õpilased osalesid Karjamaa Põhikoolis toimunud Keelekümbluskonverentsil, mille teemaks oli „Laulupidu – 150“. Konverentsil osalesid eesti ja vene koolid. Töötubades meisterdati eesti rahvariideid, õpiti laule ja tantse, koostati ettekandeid üldlaulupidude ajaloost ja eestikeelne ajaleht. Üritus lõppes ühislaulu – ja tantsuga.

news19 12_087A

Palju õnne!

Palju õnne! 3.c klassi õpilane Kristjan Dobrodejev sai Tallinna Grappling Liiga võistlustel maadluses kaks esimest kohta! Tubli!

news19 12_088

Kolme linna turniiri kokkuvõte Tallinn-Minsk- Brest.

Tervitussõnadega turniiris osalejate poole pöördus Valgevene Vabariigi erakorraline ja täievoliline suursaadik Eesti Vabariigis Vjatšeslav Katšanov.
Turniiri tulemused:
Parimad tulemused individuaalarvestuses matemaatikas:
1.koht Gleb Kudrin, Tallinn
2.koht Ilja Babankov, Minsk
3.koht Ilja Petrov, Tallinn
Parimad tulemused individuaalarvestuses keemias:
1.koht Matvei Patsai, Minsk
2.koht Artur Karanõšev, Tallinn
3.koht Jevgenija Matussevitš, Brest
Parimad tulemused individuaalarvestuses bioloogias:
1.koht Nikita Hristinovitš, Minsk ja Kristina Klepikova, Tallinn
2.koht Elen Rudi, Tallinn
3.koht Jaroslav Morozjuk, Brest
Parimad tulemused  võistkondlikus arvestuses vene keeles:
1.koht-Minski võistkond
2.koht-Tallinna võistkond
3.koht-Bresti võistkond
Kolme linna turniiri võitjaks sai Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.
news19 12_086
Täname kõiki osalejaid-õpilasi, õpetajaid, žürii liikmeid ning , muidugi, õnnitlused võitjale! Turniiri karikas ei sõida ära vaid jääb meile veel üheks aastaks.
Palju õnne, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi võistkond! Olete parimad!
Head  teed koju, kallid sõbrad! Kohtumiseni!

Haridustöötajate kümnevõistlus.

Tuletame meelde, et meie kool osaleb haridustöötajate kümnevõistluses. just praegu võistlevad meie kolleegid  saalihokis. Soovime edu ja head tuju!
news19 12_085

Varahommikul olime telesaate "Kofe+" eetris

11.detsembril teeme turniiri kokkuvõtet. Varahommikul olime telesaate "Kofe+" eetris, kus mitte ainult ei jutustanud meie koostöös , kui ka esinesime muusikatervitusega Valgevenest. Suur tänu meie sõpradele- nad on andekad!

news19 12_084

Tervisliku toitumise nõuannetega

Ükski toiduaine ei ole kas kasulik või kahjulik-kõik sõltub kas söödud kogusest või tarbimise tihedusest. On olemas lihtsad tõed, mida järgides võib saada tervemaks ja aktiivsemaks. Tasuta brošüüre tervisliku toitumise lihtsate nõuannetega saab võtta meie kooli fuajees.

news19 12_083

Kolme linna turniir

10.12.2019 toimus 3 linna turniiri pidulik avamine. Turniir toimub koostöö raames Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi, Minski Keskkooli nr 22 ja Bresti Keskkooli nr 22 (Valgevene) vahel.
news19 12_082a
Niikaua kui õpilased usinasti täitsid turniiri ülesandeid, tutvusid kolleegid Valgevenest meie gümnaasiumi õppeprotsessiga, külastasid tunde ja valmistasid 2020.aasta sümboli-veetleva roti. Suur tänu kolleegidele, kes avasid oma kogemuste väravad!
news19 12_082b

Tallinna reaalainete õpetajatele toimus koolitus teemal "Kaasaegne tund", mille läbiviijaks oli Minski loodusainete ja matemaatilistehniliste ainete spetsialistide kvalifikatsiooni tõstmise juhtimise ja koordineerimise Instituudi kõrgema kategooria metoodik Lidija Jermatšok. Alati on huvitav õppida midagi uut  uutmoodi. see koosveedetud aeg ei olnud erandiks.
news19 12_082c
Me võistleme mitte ainult teadmistes vaid ka spordis-bouling on huvitav võistkonnamäng ja kaasahaarav ajaviide.
Selline oli siis meie sisukas päev!

Valgevene delegatsioon

Ajavahemikul 08.12.2019-11.12.2019 meie kooli külastavad sõbrad Valgevenest, valgevene delegatsiooni koosseisus on 31 inimest. Nende seas Minski Keskkooli nr 22 ja Bresti Keskkooli nr 22 õpilased, koolide administratsiooni liikmed ja Minski Haridusameti esindaja.
Selle visiidi raames toimub palju huvitavat: tutvumine Tallinnaga, AHHAA keskuse külastamine Tartus, aineturniiri korraldamine, Tallinna linna reaalainete õpetajatele metoodilise seminari läbiviimine, "Kofe+" telesaates osalemine.
news19 12_081a
Täname kõiki õpilasi ja nende vanemaid, kes avasid oma kodude uksed külalisõpilastele! Eriline tänu  ka Tallinna linnale ürituste rahalise toetuse eest!
news19 12_081b

"Õnnesoovid klassilt klassile"

Meie koolis on olemas väga tore traditsioon "Õnnesoovid klassilt klassile". Koolivaheaja eelsel  nädalal õpilased õnnitlevad koolikaaslasi saabuvate talvepühade puhul.

news19 12_080

Riietel maalingute töötuba

04.12.2019 oli meie koolis riietel maalingute töötuba, kus algkooli õpetajad jagasid oma kogemusi selle kohta, kuidas õigesti korraldada loomingulist tööd, avaldasid riietel maalimise tehnikate saladusi. Koos loodi tõelisi šedöövre ja ka jõulutuju. Oli loominguline ja hubane atmosfäär.

news19 12_079