15. november taaskasutuse päev.

Selle päeva jooksul 1.korruse galeriis vahetundides toimub vahetuslaat "Mina sulle, sina mulle."

uudis181121 6

"Rahvuskultuurid kooli"

Näitus "Korea" projekti "Rahvuskultuurid kooli" raames on avatud 1. korruse galeriis.

uudis181121 2

Palju õnne!

3. d klassi õpilane Annika Antonova 10. novembril Tartus karate võistlustel sai 2. koha. Tubli!

uudis181121 3

Palju õnne!

Palju õnne! 1. klassi õpilane Artemi Brussinski sai Brasiilia kultuuri festivali VADEIEST 2018 raames toimunud rahvusvahelisel CAPOEIRA REGIONAL “Tallinn Cup 2018” turniiril 6. - 8. aastaste laste kategoorias 2. koha.

uudis181121 1

Erasmus+

Ajavahemikul 7.-9.11.2018 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi direktor pr. Natalja Vergun osales Erasmus+ «Stepping into new generation of Erasmus+ School Exchange and eTwinning Partnerships» programmi seminari töös Larnaka linnas Küprosel. Antud seminari eesmärgiks oli otsida ja leida ELi koolide seas partnereid kogemuste vahetamiseks ja edaspidiseks koostööks.Osalemine  kontaktseminari töös oli edukas ning juba 2019.aasta märtsis meie kool koos Horvaatia,Küprose ja Kreeka koolidega esitab oma projekti Erasmus+ programmi. Kogu koolidevaheline koostöö projekti esitamise eel toimub eTwinning keskkonnas.

uudis 18_11_301

Kohtumine Europarlamendi saadik hr Urmas Paetiga.

12. novembril oli meie gümnaasiumis Europarlamendi saadi hr Urmas Paet, kes kohtus meie vanema astme õpilastega. Kohtumine oli asjalik ja põnev: hr Paet rääkis oma tööst Europarlamendis ja tähtsatest ülesannetest, mida ta koos teiste Europarlamendi liikmetega lahendama peab. Erulist tähelepanu pööras ta turvalisusele ja küberkaitse probleemidele. Samuti vestluse teemade hulgas oli ka Arktika küsimus. Seoses kliima muutustega sai võimalikuks Arktika maavarasid aktiivsemalt kasutama ning see on kasulik ka meie riigile ning kogu Euroopale.

uudis111604

Kohtumise lõpus vastas hr Paet küsimustele ning jagas ka õpilastele helkureid, et nende elu ja  kodutee oleks turvaline.

Mardinädal

12. novembril 2018  algas meie gümnaasiumis lõbus Mardinädal rahvakalendri tähtpäevi tutvustava väljapanekuga. eesti keele tundides tutvusid põhikooli õpilased Mardi- ja Kadripäeva traditsioonidega, vaatasid videot ja slaidprogrammi. Seejärel täitsid nad töölehti , kasutades väljapaneku materjale. Algkooli õpilased aga joonistasid Mardipäeva ja Kadripäeva sümboleid, kaunistasid oma töödega kooli. Homme, 13.novembril on võimalik mängida vanu mänge 2.korrusel, aga 14.novembril algkooli õpilaste juurde tulevad Mardisandid.

uudis111602

Kadripäeva eel külastavad meie kooli ka Kadrid.

Lõbusaid  üritusi kõigile!

Parimate sportlaste vastuvõtt

8. novembril Mustamäe linnaosa parimate sportlaste vastuvõtt toimus  uues spordi kompleksis Elamus

uudis111601

Esmaabi

08. novembril 11. klassi õpilased õppisid esmaabi andmist. Nad panid sidemeid haavadele, pidasid verejooksu kinni, taastasid südemetegevust. Nüüd oskavad nad inimesi elustada ning teavad, kuidas peab tegutsema, kui inimesel on esmaabi vaja.

perpom

UNESCO kooli stend

Meie kooli teisel korrusel on uuendatud UNESCO koolide stend, kuhu on välja pandud  andmed projektist ja selle projekti  novembrikuu uudised ja sündmused, temaatilised plakatid ja UNESCO novembri tähtpäevad. Meie kool osaleb Maailma filosoofiapäeval, mis toimub 16. novembril Tartus ning päeva teemaks on tehisintellekt.

unesco

Tuletame meelde, et "UNESCO koolide projekt hakkas tööle UNESCO algatusel 1953. aastal. Alates aastast 2013 on meie gümnaasium selle projekti liige ning oma tegevustest lähtub UNESCO väärtushinnangutest ning kulttuurilise ja loodusliku pärandi säilitamisest.

"Rahvuskultuurid kooli"

"Rahvuskultuurid kooli" projekti raames 8. klasside õpilased vaatasid täna filmi "Teekond koju". Film õpetabarmastust ligima vastu ja eakate austust.

nackul