Kooli elu

Uudised

Ilusad ehted

Niissuguseid ilusaid ehteid said valmis õpilased oma emadele kingiks õmblustehnoloogia ringis õpetaja Natalija Kurguz juhendamisel. Palju õnne kõigile naistele ja tütarlastele ilusa kevadise tähtpäeva puhul.

news0301

 

Eesti keele laager 9.klasside õpilastele.

Ajavahemikul 25.02.2019-01.03.2019 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis oli korraldatud eesti keele intensiivkursus 9.klasside õpilastele riigikeele lõpueksamiks ettevalmistamise raames. Kursuse osalejatele olid pakutud temaatilised tunnid, grammatika kordamiseks mõeldud tunnid ja sõnavara rikastamise tegevus.Õpetamise protsessis suurt tähelepanu pöörati suulise ja kirjaliku kõne ning kuulamisvilumuse arendamisele. Kursuse raames külastasid õpilased Eesti keele maja,said teada Eesti keele majas olevatest keeleõppimisvõimalustest ja  osalesid viktoriinis.

Täname kõiki meie kooli eesti keele õpetajaid, kes töötasid õpilastega laagris. Eriline tänu laagri koordinaator ja korraldaja õppealajuhataja Anneli Kristalile

news2019 61

   

Õppeprogramm "Eesti disain ja mood: ole trendikas!"

Ajavahemikul 25.02.2019-01.03.2019 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis töötas õppeprogramm teemal "Eesti disain ja mood: ole trendikas!" õpilastele erinevatest Tallinna koolidest. Projektis osalesid Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi, Ehte Humanitaargümnaasiumi, Tallinna 53. Keskkooli, Tallinna Õismäe Vene Lütseumi, Tallinna Arte Gümnaasiumi ja Tallinna Humanitaargümnaasiumi õpilased. Programmi raames viidi läbi disainesemete valmistamise töötoad: poisid tegid kikilipse, tüdrukud tegid ehteid, salle, ehetetoose. Õpilased osalesid õppeprogrammides Vabaõhumuuseumis, Nukumuuseumis, KUMUs, külastasid Rahvusooper "Estonia" ja Katarinagildi töökojad.

Projekt lõppes õpilaste valmistatud LEGO formaadis kaasaegsete disainehete näitusega. Ehted said valmis õppeprogrammi raames. Viimasel projektipäeval projektis osalejad said õppeprogrammi läbimise tunnistused ning magusa maasika- martsipani tordi.

Antud projekti toetajad olid Mustamäe linnaosa valitsus, Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium ning MTÜ Hea Loome Majandus

news2019 60

   

Eesti keele maja

Kolmapäeval, 27.veebruaril meie kooli keelelaagri "Huvitav eesti keel 9.klassidele" külastasid Eesti keele maja, kus osalesid viktoriinis ning said teadamida pakub Eesti keele maja eesti keele õppimiseks. Variante on mitu: keelekursused, õppimine tandemis, keelekohvik, elektroonõpe,eesti keele ja kultuuri klubid- igaüks leiab seda, mis talle sobib. Viktoriinis parimad said auhindu.

news2019 59

   

Meie gümnaasiumi traditsiooniks on saanud koolieelikute külastused.

26.veebruaril 2019 me hea meelega võtsime meie gümnaasiumis vastu väikesi külalisi- Mustamäe lasteaedade ettevalmistusgruppide kasvandikke.

Külastusprogramm oli huvitav, mitmekesine ja laialdane. Gümnaasiumi õppealajuhataja Ljudmilla Nikolajenko ja huvijuht Julia Stantšik näitasid lastele koolihoone ruume. Koolieelikud olid algkooli klassides, istusid pinkide taga, proovides end õpilaste rollis. Meie külalistele olid ka tunnid: raamatukoguhoidja Jelena Gladkaja viis läbi raamatukogutunni, algkooli õpetajad Svetlana Zaharova ja Anastassia Beloborodova ootasid lapsi loomingulistes töökodades. Vaimustusega jälgisid laped keemia imesid, mida näitasid 11.klassi õpilased keemiaõpetaja Irina Tšitšejeva juhendamisel. Füüsikaõpetaja Larissa Likh näitas lastele huvitavaid katseid, mis panid lapsi imedesse uskuma. Loodame, et selline loominguline koostöö on laste kooliks ettevalmistamise edu pant.

news2019 58

   

Uut šokolaaditahvli ümbris

Tutvustame teile Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi uut šokolaaditahvli ümbrist. Ümbrise disain arvestab meie gümnaasiumi prioriteetsete suundadega. Kuna meie gümnaasium on Rohelise kooli liikumise liige, siis ümbris on tehtud ökopaberist.

Koolitee on kujutatud DNA molekuli näol, mille kõrval on energia ja massi ekvivalentsuse E=mc2 valem. Koolihoone taga on näha aatomi ülesehituse mudelit ja maakera koos valemiga C = 2πr. Erilist tähelepanu sellel ümbrisel väärisid keemiavalemid nagu vee valem H2O ja fenooli valem C6H5OH, mis on keemias tooraineks paljudele orgaanilistele sünteesidele, mida kasutatakse kui tugev desinfetseeriva toimega aine. Loomulikult antud ümbrise disanis on eriline koht matemaatilistele valemitele: Dekarti koordinaatide süsteemile, Pytfaghorase teoreemile, lõpmatuse märgile Ümbrise teasel poolel eesti , vene, inglise , saksa ja hiina keeltes on kirjutatud meie gümnaasiumi moto ”Õppimine peab arendama. Õpilase arendamisest kooli arendamiseni” ning on kirjutatud ka meie gümnaasiumi facebooki QR kood.

Kuid kõige tähtsam on see, et koolimaja kohal paistab päike ja on näha ainult rünkpilvi aga need ei too vihma kaasa.

news2019 57wok

   

Eesti Vabariigi 101.aastapäev

22.veebruaril tähistati meie gümnaasiumis Eesti Vabariigi 101.aastapäeva. Aukülaline  pidulikul  aktusel oli eesti  ajaloolane ja ajakirjanik Iosef Kac, kes tutvustas  õpilasi ajalooliste  faktidega Eesti  Vabariigi taasiseseisvumisest.

Pidulikul aktusel autasustati  õpilasi,kes osalesid  esseede konkursil "Minu Eesti 100 aasta  pärast" ja  "Minu panus Eestimaa tulevikule".

Gümnaasiumi  direktor Natalja Verguni  kõnes kõlasid  tänusõnad õpilastele ,kes aktiivselt osalesid  konkursil ning direktor nentis, et  iga  töö  oli  kirjutatud  kogu  hingest ning suure  armastusega meie  kodumaa vastu. Direktor ütles, et on  väga  väärtuslik see, et oma  arutlustes Eestimaa tulevikust suurt  tähelepanu pöörasid  õpilased keskkonnakaitse ja ökoloogia küsimustele, et  säilitada meie  Eesti  looduse ilu  tulevastele  põlvkondadele.

Autasustati  ka juhendajad-õpetajad, kes aitasid õpilastel  mõtteid konkursitöödes kirja  panna. Tänukirju said eesti keele  õpetajad  Olga Ivanova ja  Kira Käbi,vene  keele  õpetajad  Alla  Oja ja  Natalija Mahhova, ajalooõpetaja Sergei Zvonarjov, algklasside  õpetaja Vlada Teus-Miller.

Eesti  Vabariigi 101.aastapäevale pühendatud esseede  konkursil  võttis  osa 37 õpilast,11 tööd  oli  esitatud eesti  keeles ja  26 tööd-vene keeles. konkursil osalesid 3d,5.a,5.b, 6.b,7.c,9.a,9.b,9.c, 10. ja 11.klasside  õpilased.

news2019 57

   

Palju õnne!

Vene  keele jakirjanduse linnakonkursi võitjad 7.c klassi õpilased

news2019 56

Anastassia Levitševa - 2.koht, vabariiklikul konkursiln 4.koht

Kirill Tselovalnikov - linnakonkursil 4.koht ja vabariiklikul konkursil 6.koht.

Tubli!

   

Uisutamas.

4.a ja 4.b klassi õpilased uisutasid Vanalinnas Harjumäe liuväljal.

news2019 55

   

Suusapäev

21.veebruaril oli  suusapäev Nõmme suusabaasil. Päev oli sündmusterohke, talvetujuline, eredaid emotsioone ja laste  sportlike saavutuste täis.

news2019 54

   

Lipuvabrikus

21.veebruaril 3.bklassi õpilased käisid ekskursioonil lipuvabrikus. Seal oli väga huvitav! Õpilased said  teada, kuidas   tehakse lippe, mis lehvivad presidendi  lossi mastil ja  Pika Hermanni  tipus.

news2019 53

   

Lehekülg 8 / 106

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»