Kallid õpilased ja lastevanemad!

Ongi käes kauaoodatud koolivaheaeg. Soovime teile ilusat suve, meeldejäävat puhkust ja palju positiivseid emotsioone!
Kohtumiseni järgmisel 2018/2019.õppeaastal!

kanikuly-v-2018-2019-uchebnom-godu-20-2
Teie Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.

4. klasside lõpupidu

Reedel, 8.juunil, oli 4.klasside lõpupidu. Üritus oli lõbus, huvitav ja ilusate soovidega 4.klasside õpilastelt.

Palju Õnne!

3.a klassi õpilane Artemi Tatarlõ sai 2.koha Estonia Cup turniiril vibulaskmises. Oled tubli!

56CD561C-53BC-4F03-A399-66BC903262DD

Seminar

5.juunil 2018 toimus meie gümnaasiumis seminar teemal "Erivajadustega laps koolis" Narva Soldino Gümnaasiumi õpetajatele.

Parimate õpilaste ja õpetajate vastuvõtt direktori juures

07.juunil 2018 toimus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis õppeaasta parimate õpilaste ja õpetajate vastuvõtt direktori juures. Sinna olid kutsutud parimate õpitulemustega õpilased, aktiivsemad ja erineva taseme konkurssides ja olümpiaadides esinejad, parimad sportlased, lauljad ning ka õpilaste juhendajad-õpetajad. Saali tulid ka lastevanemad, sõbrad-tuttavad.

Pidulik vastuvõtt algas lastekoori esinemisega. Direktor pr.Natalja Vergun oma kõnes tänas kõiki , kes on meie gümnaasiumi uhkuseks ja rõõmuks.

Pidulikul vastuvõtul oli ka mustkunstnik, pakuti maiustusi ja puuvilju ning vastuvõtt lõppes seebimullide šõuga.

Suur tänu nii ilusa vastuvõtu eest.

5.klasside projektinädal "Minu mustamäe".

07.juunil 2018 toimus Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis 5.klasside  projektinädala "Minu Mustamäe"lõppüritus. Õpilased innuga ja kohusetundlikult suhtusid sellesse, näitasid oskust töötada tiimina, jagada omavahel ülesandeid ning oma tegevust hinnata. Projektinädal oli sündmusterohke ja sisukas. Õpilastel oli võimalus õppida lõimitud ainetundides. Projekti käigus said õpilased palju uut teada omalinnaosast,kus neist enamik elab ning kusmeie gümnaasium asub. Vaadake meie fotoalbumit gümnaasiumi kodulehel.

Aasta Kool 2018 kandidaat.

Mai kuus kandideeris Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium tiitlile Aasta Kool 2018. Me valmistusime kooli promovideo ja täitsime ankeeti, kus kirjutasime, miks Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium on kõige ägedam ja peaks pälvima Aasta Kool 2018 tiitli. Ankeedis kirjutasime kooli andekaimatest õpilastest ja vilistlastest, TMRG tublimatest ja initsiatiivikamatest töötajatest, kooli parimatest üritustest ja projektidest. Juuni alguses TMRG sai SA Innovelt ja Haridus-ja Teadusministeeriumilt tänukirja Aasta Kool 2018 konkursil osalemise eest.

Meie promovideot saate vaadata  siin.

5.klasside projektinädal "Minu mustamäe".

Projekti “Minu Mustamäe” kolmas päev oli põnev ja sündmuste rohke. Integreeritud vene keele ja kirjanduse tunnis 5.b klassi õpilased said teada , mis on kiri. Nad õppisid eristama isiklikke ja ametlikke kirju, leidma kohustuslikke kiraj osi. Õpilased lõid oma kirju eesti kooli sõpradele. Õpilased töötasid rühmades, kuulasid oma klassikaaslasi- lõid nad stiliseeritud lehel oma kirju, mis nüüd kaunistavad meie Mustamäe sümboli-männipuud.

5.a klassi õpilased vene keele ja kirjanduse tundides töötasid oma ajakirja „Minu Mustamäe“ loomise kallal. Iga õpilane proovis ajakirjaniku, artikli autori, illustraatori, peatoimetaja rollis. See oli vahva ja huvitav!“

Eesti keele, loodusõpetuse ja eesti kirjanduse tundides õpilased tutvusid E.Vilde, J.Sütiste ja A.H.Tammsaare elu ja loominguga, lugesid nende jutte ja tegid illustratsioone. Veel oli põnev vaadata meie vilistlase Polina Linovitskaja videofilmi Tallinna tänavatest, mis kannavad kirjanike nimesid. Oli tore näha tuttavaid kohti Mustamäe valsi saatel ja kaasa laulda. Veel uurisid õpilased ka loodust: nad vaatasid , mis puud kasvavad Vilde teel ja tegid gerbaariumi nende puude lehtedest, mis kasvavad Vilde tee piirkonnas. Vilde, Sütiste ja Tammsaare teed olid märgistatud ka kaardil, kuhu kinnitati ka kirjanike portreed ja väike elulookirjeldus.

5.klasside projektinädal "Minu mustamäe".

Projekti "Minu Mustamäe " teine päev oli sisukas ja õpetlik.
Aktiivselt ja suure huviga töötasid õpilased inglise keele, matemaatika, loodusõpetuse, ajaloo ja kunsti tundides.
Õpilased jagasid teistega  erinevates tundides saadud teadmistega Mustamäe linnaosast.
Matemaatika tundides tutvusid õpilased huvitavate faktidega:
Mustamäe elanikke on 67800 inimest,
majade arv on viimastel aastatel tunduvalt kasvanud,
koolide õpilaste arv on  ka suurenenud,
geomeetrilised kujundid Mustamäe pildis.
Kunsitõpetuse tundides suure armastuga tegid õpilased pilte fotokolaaži tehnikas,
inglise keele tundides tegid nad ka slaidesitluse Mustamäe huvitavatest kohtadest.

5.klasside projektinädal "Minu mustamäe".

Projektinädala "Minu Mustamäe" 1. päev oli huvitav ja teadmisterohke. Eesti ja inglise keele tundides õpilased töötades rühmades jagasid oma muljeid Mustamäe ilusamatest kohtadest. Tundides tutvusid lapsed Mustamäe ajalooga, joonistasid vapi ja linnaosa lipu.
Inimeseõpetuse ja kehalise kasvatuse tunnid olid pühendatud tervislikule eluviisile. õpilased tutvusid Mustamäe terviseradadega ning sportimisvõimalustega Mustamäe majade hoovides. Meie kooli terviserajad läbiti suure entusiasmiga.
Muusikatunnis tutvusid õpilased, kes oma loomingus kajastasid Mustamäe teemat. Tund lõppes laulu "Mustamäe valss" laulmisega.

Palju Õnne!

1.b klassi õpilane Kristina Jegorova sai VK Janika Tallinn kevadturniiril iluvõimlemises 2.koha. Tubli!