Palju õnne!

3. a klassi õpilane Sofia Gritsay 20. oktoobrli 2018 Kohtla-Järvel ujumisvõistlustel selili 50m distantsil sai 2. koha. Oled tubli!

uudis20181105 1

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi logo.

Kutsume kõiki Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õpilasi osalema konkursil "Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi logo."

konkurs

Konkurss on välja kulutatud Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi administratsiooni poolt. Konkursi eesmärk - kooli logo väljatöötamine selle edaspidise kasutamisega kooli sümboolikas. Konkursi võitja töö on eskiisiks professionaalsele disainerile, kes töötab välja koolilogo lõpliku variandi vektoriformaadis.

Konkursi tingimustega palume tutvuda linkil. Tööde esitamise tähtaeg on 20.11.2018.

Tööd ootame adressile arendusjuht@mreal.tln.edu.ee märksõnaga Logo TMRG. Konkursi võitja saab diplomi ja kingituse.

Haridusprogramm „Tark koolivaheaeg TMRGs“

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium juba 2.aastat korraldab meie kooli õpilastele haridusprogrammi „Tark koolivaheaeg“ Möödunud koolivaheajal ajavahemikul 22.10.2018-26.10.2018 osalesid selles programmis 1.-7.klasside õpilased. Koolivaheaja teemaks oli „Šokolaad ja ettevõtlikkus“.Laagri osalejate olid korraldatud töötoad šokolaadikommide pakendite valmistamises, katsed šokolaado koostisosade määratlemises. Lapsed joonistasid paberkandjal ja arvutis šokoladitahvli pakendi eskiise ning parematest töödest on saanud tõelised šokolaadipakendid. Targa koolivaheaja raames külastasid lapsed Kalevi šokolaadivabrikut ning 1.-2.klasside õpilased on käinud Tallinna vanalinna šokolaadimuuseumis.Laagri tegevuskavas oli ka TTÜ „Mektori“innovaatilise keskuse külastamine, kinoskäik ja Martsipanigalerii külastus.

uudis181001

Viimasel koolivaheaja päeval korraldati õpilaste valmistatud toodete slaidprogramm, nn disaintoodete loojate lastefoorum.Foorumi raames olid esindatud programmis osalejate tehnilised tööd ja disaintooted ning peab mainima, et tulemused olid märkimisväärselt oodatust paremad. Nii olid esindatud ja tööle pandud kommisorteerijad-robotid, masinad šokolaadi transportimiseks, vaateratas karamellist,maiustuste disainpakendid ning olid ka loodud 3D printeri abil šokolaaditahvlid ning tort.

Laagri programmis osalejad said diplomid „Tark koolivaheaeg“ programmis osalemise kohta, kus oli kirjas ka läbitud koolituste suunad.

"Lõbusad stardid"

Kolmapäeval, 24. oktoobril, toimusid meie gümnaasiumis juba traditsiooniks saanud "Lõbusad stardid" lasteaedade lastele. Meile tulid külla lapsed lasteaedadest "Allika", " Tähekese", "Sõbrakese", "Delfiin", "Tammetõru". Külalisi ootasid meie gümnaasiumi maskott Elevandipoeg ja Vana Nõid oma abilistega. Lapsed proovisid jõudu kiiruses ja osavuses. Kõik teatejooksudes osalejad said magusaid auhindu ja tänukirju ning lahkusid  peolt hea tujuga. Täname kõiki korraldajaid ilusa peo eest!

uudis starti

Võit "Euroscola 2019" konkursil.

Hiljuti  teatasime kõigile,  et meie 12.klass osales Europarlamendi Eesti esinduse poolt  väljakuulutatud  konkursil. Nüüd meil  on õnn teatada  teile,et me ka võitsime. 25st konkursile laekunud  töödest valiti  välja 8 ning meie 12klassi õpilaste töö on  nende  hulgas. Kevadel sõidavad õpilased Strasbouri Europarlamenti.
Meie  edukas  video:

Konverents "Mul on suhted"

Eelmise lnädalal osalesid  meiegümnaasiumi  õpilased konverentsil "Mul  on  suhted". Üritusel  arutati elulähedased  teemad inimeste vahelistest suhetest (pere,  sõbrad). Iga  teema  lõpus  esineja  vastas kuulajate  küsimustele, küsimused avaldati sli do kodulehe  abil. Üritus  oli  õpetlik.

mulonsuhted

Palju õnne!

Palju õnne 2.b klassi õpilasele Jegor Rattikule, kes Kohtla-Järvel tae-kvon-do võistlustel sai 1. koha. Tubli!

Projekt "Peatu, vaata, veendu!"

Septembri ja oktoobri jooksul 5.-6.  klasside õpilased osalesid projektis "Peatu, vaata, veendu!". Projekti viivad läbi Maanteede Amet ja Politsei ja piirivalve amet. Projekti eesmärgiks on pöörata laste tähelepanu sellele, et teed ületada tuleb tähelepanelikult. Teedületades peab arvestama ohtlike situatsioonide tekkimisega seoseskiire elutempoga, teiste kõrvalesemete mõjuga, mis hajutavad laste tähelepanu (kõrvaklapid, mobiiltelefonjms).

Rahvuskultuurid kooli

Juba 3. aastat osaleb TMRG projektis "Rahvuskultuurid  kooli". Sellel nädalal 7. klasside õpilased said teada, kuidas valmistada korea pidutoitu Kamdi cha või "kartul korea moodi" - see on teravamaitseline suupiste. Kam on kartul ja cha on salat.

Pudru valmistamise töötuba

Rahvusvahelisel pudrupäeval, 10.oktoobril, meie kooli õpetajad osalesid pudru valmistamise töötoas õpetaja Olga Ivanova juhendamisel. Hirsipuder metsmaasikamoosiga ja odrakruubi puder kuldseks praetud sibulaga ei jätnud kedagi ükskõikseks.news1103

"Rahvuskultuurid kooli"

Sellel aastal meie kool  järjekordselt ühineb projektiga "Rahvuskultuurid kooli", projekt algab jooksval nädalal ja  kestab kuni 20. novembrini. Projektis osaleb 7 rahvusseltsi, mis on ühinenud "Liira" Rahvusvahelise ühingu egiidi all. Projekti idee: tutvustamine õpilastele erinevaid rahvuskultuure.

Sellel aastal TMRGi õpilased tutvuvad Korea kultuuriga. Juba homme ootab 7. klasside õpilasi kohtumine korea köögiga: toidutehnoloogia tunnis toimub töötuba porgandi korea moodi valmistamises. Töötoa juhendajaks on Arina Kchan Tallinna  Eesti-Korea kultuuriseltsi esinaine

news1102

Samuti meil toimuvad infotund ja töötuba "Rahvuspillid", etno-etteütlus  9. klasside õpilastele, rahvusfilmi vaatamine ja arutelu 8. klasside õpilastega, voolimine 6.klasside õpilastele, joonistamine 4-5. klasside õpilastega.

Parimad projektis osalenud õpilased kutsutakse lõppkontserdile,mis toimub 23. novembril Rahvuskultuuride Majas.