"Enesearendamine algab siis, kui lõpeb mugavustsoon"

6.veebruaril  Kesklinna  Noortekeskuses toimus  tasuta  treening 8.-12. klasside  õpilastele teemal "Enesearendamine  algab  siis, kui lõpeb mugavustsoon". Natalja  Batassova  ja Aleksandr  Arabkin (Tallinna  mobiilsed  noorsootöötajad)  jutustasid  õpilastele,kuids töötada  meeskonnas,kuidas  käituda  erinevates  olukordades. Tallinna  Mustamäe  Reaalgümnaasiumi esindasid  11.klass.

news 29_1

Suusatunnid.

Kuidas valida riided  suusatamiseks? Millest alustada? Mis  asend  on  suusatamisel  õige ja  kuidas  ohutult  kukkuda? Kõik  need  küsimused  ei  jäänud täna vastusteta - 5.veebruaril toimusid 3.klasside  õpilastel  suusatunnid.

Vilistlaste õhtu

Vilistlaste õhtu on alati kaua oodatud ja veidi närveerima panev. Õnnelikud silmad, soojad mälestused, koolipildid- kõike seda oodatakse sellest kohtumisest. Sellel aastal ei olnud TMRGs nii palju vilistlasi, kuid õhtu oli liigutav ja südamlik.

Õhtu algas koolikoori esinemisega Ljudmila Sjomina juhendamisel. Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi direktor pr Natalja Vergun tervitas kõiki kohtumisele tulnuid ning viis läbi viktoriini koolist. Võitjad said  auhindu kooli sümboolikaga.

Meeldivaks üllatuseks oli luuletaja Olesja Balakireva esinemine, mil ta luges oma luulet. Olesja  õppis kunagi meie gümnaasiumi algkooli osas.

Kõiki rõõmustasid tantsuteater "Polly"kasvandikud: Jekaterina Nelidova esines tantsuga "Kuu tütar" ja Jekaterina Kutepova-numbriga "Tantsupõranda kuninganna". Mõlemad tüdrukud olid rahvusvaheliste konkursside laureaadid.

news2019 27

Õhtu möödus pidulikus, sõbralikus ja meeldivas õhkkonnas.

Kohtumiseni, kallid vilistlased!

Seminar «United Nations for sustainable development” UNESCO koolide projekti raames toimus MTÜ Mondo juhendamisel.

1.veebruaril 2019. 12.klassi õpilased viibivad EV Välisministeeriumis, kus toimub seminar, kus käsitletakse keskkonna küsimusi. Ning praegu toimub diskussioon teemal "Kuidas kliimamuutused võiva elu kvaliteeti mõjutada."

news2019 26

"Keskkonna mõju"

31.jaanuaril 5.c klassi õpilased said suurepäraselt hakkama ülesannetega ning mänguga "Keskkonna mõju" "Energia "keskuses.

news2019 25

Üritus lastele "Talvised lood"

Meie gümnaasiumis on traditsiooniks saanud üritused  Mustamäe lasteaedade mudilastele. 30. jaanuaril  me hea meelega võtsime  meie gümnaasiumis väikesi külalisi vastu- Mustamäe lasteaedade eelkooli kasvandikke.

Üritus lastele "Talvised lood"  korraldasid külalistele 4.klasside õpilased õpetajate Svetlana Zahharova, Irina Žedeleva, Anastassia Beloborodova ja Ljubov Kolesniku juhendamisel.

Lasteaedade lapsi tervitas meie gümnaasiumi direktor pr. Natalja Vergun. Üritusel kõlasid luuletused, laulud ja mõistatused talvest.

Üritus oli huvitav ja teadmisterohke.

news2019 24

Palju õnne!

Palju õnne! 2.c klassi õpilane Valeria Di Lorenzo sai Tallinna Meistrivõistlustel iluvõimlemises üldarvestuses 1.koha. Tubli!

news2019 23

Matamängupäev

30.jaanuaril edukalt ja emotsionaalselt möödus meie gümnaasiumis Matamängupäev, milles osalesid 5.a, 5.c ja 10.km klasside võistkonnad.

news2019 22

Palju õnne!

5.b klassi õpilane Anastassia Karasjova  MIT/t/MU/u/S  pianistide õpilaskonkursi raames  toimunud "Prelüüd“ konkursil sai 1.koha. Oled tubli! Konkurss-festival toimus Tallinnas huvikeskuses Kullo 26. ja 27.jaanuaril.

news2019 21

Palju õnne!

28.jaanuaril meie kooli  6.-7.klasside tüdrukute korvpallinaiskond sai 3.koha Mustamäe linnaosa meistrivõistlustel. Tubli!

news2019 20

UNESCO

Meie gümnaasiumi teisel korrusel on uuendatud UNESCO koolide stend, kus on esitatud  materjalid Minu Riik projekti kohta koos fotoaruandega, jaanuari uudised ning veebruari temaatiliste päevade kalender ( 13.veebruar- rahvusvaheline raadiopäev, 20.veebruar - ülemaailmne sotsiaalse õigluse päev, 21.veebruar- rahvusvaheline emakeelepäev).

Meie kool osaleb UNESCO koolide lähimates üritustes-seminaris Välisministeeriumis 12.klasside õpilastele, mille eesmärgiks on teadmiste levitamine meie riigi välispoliitika , keskkonna ja püsiva arengu kohta ning õpilaste ettevalmistamine EstMUN (Estonian Model United Nations) konverentsiks, mis toimub  Noarootsi Gümnaasiumis 25.-28.aprillil 2019.

news2019 19

Tuletame meelde, et "Asotsieeritud UNESCO koolid" projekt on alustatud UNESCO initsiatiivil 1953.aastal. Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium  osaleb selles projektis aastast 2013 ning oma tegevuses lähtub moraalsetest ja vaimsetest väärtustest UNESCO kultuuri - ja looduspärandi tundma õppimiseks.

Täname eesti keele õpetaja UNESCO koolide projekti töörühma liige  Olga Ivanovat koolistendi UNESCO uuendamise eest.