Rahvalaulu festival "Kaleidoskoop"

Kolmapäeval, 4. aprillil toimub meie koolis juba neljandat korda rahvalaulu festival "Kaleidoskoop". Projekti toetab Tallinna Haridusamet.

Sel päeval oodatakse kooli palju külalisi Tallinna eesti ja vene koolidest (kokku 19 koolist), õpetajaid ning Haridusameti ja kultuuriseltside esindajaid.

Eesti keele ainenädal

Emakeelepäeval, 14.märtsil, lõppes eesti keele ainenädal. Nädala raames võeti ette mitmeid huvitavaid tegevusi:

- algklasside etlemiskonkurss "Minu kodu Eestimaa";

- vanasõnade järgi seinalehtede valmistamine;

- näidendi "Unepoiss" etendamine;

- viktoriin eesti keelest;

- traditsiooniline emakeelepäeva konverents. Seekordne teema oli "Inimesed ja saatused".

Konverentsist võttis osa Tiiu Polli, Mustamäe linnaosa kultuuri ja haridusnõunik ning esindajad Tallinna tehnikagümnaasiumist.

Konverentsi valmistasid ette ja viisid läbi 11.a ja 12.a klassi õpilased, kes rääkisid Anna Haava, Lydia Koidula ja August Gailiti saatusest

Etlemiskonkursi võitjad:

1. koht:  Jekaterina Trifonova, 3. a

Ksenja Vladõtšenko 3.a

Aleksandr Dol 3.b

2. koht: Jaana Gerassimova 1.k

Julia Tkatšenko 2.k

3. koht: Elen Rudi 4.a

Grigori Gritšenko 3.a

Õnnitleme!

Ühistranspordi streik

Seoses tööandjatele esitatud nõudmistega kuulutas transporsitöötajate

ametiühing välja streigi, mille käigus neljapäeval, 8.märtsil 2012 ei tööta

Tallinnas ühistransport kella 4.00 kuni 2.00.

Mustamäe Infolaat 2012

10. veebruaril toimus keskuses Kaja Mustamäe infolaat, millest võttis osa ka meie gümnaasium. Väljas olid

õpilaste tööd, stendid koolielu kajastustega, sportlaste demonstratsioonesinemised. Kohapeal tehtud filmi

näidati 28. veebruaril osalejatele ja kooli juhtkonnale.

P2100016 1  P2100053 1

Tervisepäev

Esimesel märtsil on koolis Tervisepäev. Sel päeval toimuvad mitmed spordiüritused, esinevad loengutega

külalised Punasest Ristist, Pelgulinna polikliinikust, Tehnikaülikoolist, MANK-ist, Tervise Arengu Instituudist,

Päästeametist ja noorsoopolitseist. Samas toimub ka konkursi "Suitsuvaba klass" plakatite valmistamine.

Vabariigi aastapäev

Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks toimusid koolis pidulikud aktused. 23.02.2012 toimus pidulik aktus gümnaasiumile ja õpetajatele. Aktusele oli kutsutud ka Margarita Tšernogorova, kes esines väikese tervituskõnega.

P2230103 1   P2230099 1 Picture 034 1 Picture 026 1

Üleriigiline haridustöötajate streik

Lugupeetud vanemad!

Teatame, et Tallinna Mustamäe reaalgümnaasium ühineb üleriigilise haridustöötajate streigiga. Meie õpetajad streigivad ühe päeva 7.03.2012 kella 8.00-17.00.

Et korraldada õppetegevust ning toitlustamist palume kuni neljapäevani s.o. 01.03.2012 teata klassijuhatajale vajadusest oma laps kooli saata.

07.03.2012 jäävad samuti ära:

1. tasuliste kursuste tunnid

2. A. Mihhaljova ettevalmistusgrupi tund (kabinet 110)

3. pikapäevarühmad (õpetajad Žedeleva - kabinet 212 ja Zahharova - kabinet 105)

Õnnitleme

Õnnitleme eduka esinemise eest olümpiaadi "Rostok" I voorus kus

I koha vene keeles said:

3.b - Alesandra Dol

4.a - Jekaterina Molodova

I koha matemaatikas:

2.b - Martin Baslakov

Täname õpetajaid - Ingrid Reimani, Larissa Budnitskajat ja Marina Rõmarit!

10 olümpia starti

Õnnitleme Viktoria Šigajevat 5.b klassist 10 olümpiastardi finaalis saavutatud II

koha eest.

Võistlused toimusid Võrus ning osa võttis 77 noort sportlast.

alt                  alt

Loodusteaduste ainenädal

6. - 10. veebruaril toimub koolis loodusteaduste ainenädal

Loodusteaduste ainenädala jooksul toimuvad üritused kõigile klassidele 15 erinevas kategoorias. Toimub hulgaliselt õpitubasid, mänge ja viktoriine. Õpilased saavad demonstreerida oma teadmisi mitmel moel. Valmistatakse seinalehti ja uurimistöid. Teistele näitamiseks koostatakse presentatsioone ja ettekandeid. Täpsema plaaniga saab tutvuda II korruse koridoris ja ka kodulehel venekeelsete uudiste rubriigis.

Millal võib õpilane külma tõttu koju jääda?

30.01.2012

Ilmad on muutunud talviselt krõbe-külmaks ning EMHI andmetel langeb temperatuur veelgi – võimalik on ka üle 32 kraadine pakane. Algklassiõpilased, kellel on jalgsi käia pikk koolitee, võivad käreda külmaga koju jääda.

Parima otsuse teeb lapse suhtes kindlasti lapsevanem ise.

Koolid võivad õppetunnid ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on -20ºC ja madalam (1.– 6. klass) või - 25ºC ja madalam (7.– 9. klass).

Õppetunnid jäetakse ära õpperuumis, kus õhutemperatuur on vähem kui 19ºC ja võimla õhutemperatuur on vähem kui 18ºC.

Madalast välisõhu temperatuurist hoolimata kooli tulnud õpilastele korraldatakse kojusaatmise võimaluseni erinevaid tegevusi.

Kehalise kasvatuse tunde võib läbi viia õues: 1.–6. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10ºC ja 7.–12. klassi õpilastele kuni miinus 15ºC ning mõõduka tuule korral tuulekiirusel kuni 8 m/s.

Lasteaialapsi ei viida õue või lühendatakse õues viibimise aega 20 minutini juhul, kui õhutemperatuur on madalam kui miinus 20°C tegelikult toimiva välisõhu temperatuuri ja madalama kui miinus 15°C välisõhu temperatuuri korral.

Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri hinnatakse Eesti meteoroloogia ja hüdroloogiainstituudi veebilehel http://www.emhi.ee avaldatud igapäevaste ilmavaatluste andmete ja Terviseameti veebilehel avaldatud tuule-külma indeksi tabeli alusel.

Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppekorraldusele

Tervisekaitsenõuded koolieelses lasteasutuses tervise edendamisele ja päevakavale

Tuule-külma indeks ja selle mõju

www.ilm.ee