Kohtumine künoloogidega

19.märtsil  meie gümnaasiumis toimus kohtumine Põhjapolitseiprefektuuri künoloogidega. Õpilased esitasid väga palju küsimusi sellest , kuidas künoloogiks saada, kuidas õigesti koeri pidada. Kohtumise algatajaks  sai 11.klassi õpilane, kes soovib  pühendada sellele õilsale tegevusele oma elu.
news20190312

XIII rahvusvaheline laulukooride festival Kamertoon.

16.märtsil Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi laulukoor võttis osa XIII rahvusvahelises laulukooride festivalis Kamertoon. Vene Kultuurikeskuse laval esinesid laulukoorid Tallinnast, Sillamäelt, Sankt-Peterburist. Festival avati ühislauluga "Muusika on alati sinuga", seejärel iga kollektiiv esines kolme lauluga. Esineda nii ilusas ja suures saalis on närvesööv ja vastutusrikas. Õpilased pidid oma närvidega võitlema, sest paljud neist tulid lavale esimest korda. Kuid kõik läks hästi! Suur tänu festivali korraldajatele ja lastevanematele toetuse eest!

news0310

Meie gümnaasiumi algkooli osas toimus traditsiooniline ilukirja konkurss.

Konkursil osalesid kõik algkooli õpilased. Ilukiri see ei ole lihtsalt oskus ilusti kirjutada , vaid see on tõeline kunst ja loomingulise eneseväljendamise oskus. Õpilased pidid kirjutama teksti kevadest ilusa käekirjaga, ilma vigadeta, kasutades  ilukirja standarte jaortograafia  reegleid. Kõik tööd olid head. Iga klassi 5 parimat tööd saab näha 1.korruse väljapanekul. Palju õnne võitjatele!
news20190310

Eesti keele ainenädala ürituste ülevaade

Esmaspäeval ,11.märtsil, algas Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis eesti keele kui teise keele ainenädal , millest uhkelt teatas kõigile ilus plakat ning kus kõigil oli võimalik tutvuda keelkondadega , kuhu kuuluvad meie kõige levinumad keeled : eesti keel ja vene keel.

news20190309

Selle nädala raames toimus gümnaasiumis palju huvitavat:

5.klasside õpilased lõid luuleraamatu , mis on pühendatud eesti keele aastale, algkooli õpilastele toimus ka mõistatuste konkurss. Osa võis võtta iga algkooli õpilane , kui tuleks 4.korruse Mustamäe mändide juurde ja seal olevaid mõistatusi ära arvas. Eeesti lastekirjanduse tundides toimus ka eesti keelele pühendatud viktoriin.

Kõikide õpiastmete õpilastele toimus ka raskete sõnade õigekirjakonkurss.

Gümnaasiumi osa õpilastel sai valmis ka „Meie tõlketööde raamat“,kus õpilased proovisid kätt ilukirjanduslike tekstide tõlkimises. Ka sai valmis video konkursile „Ood eesti keelele“ ja me ootame põnevusega konkursi tulemusi.

Toimus ka traditsiooniline Emakeelepäeva konverents, mis oli pühendatud eesti keele aastale ning see sai valmis koostöös eesti keele, vene keele ja kirjanduse ning muusikaõpetajatega ning õpilaste aktiivsel osavõtul.

Õpilased lugesid luuletusi oma emakeeles: eesti , vene ja ukraina keeles ning rääkisid emakeele ilust ja võlust.

news20190309a

6.klasside õpilastele oli mõeldud ka eesti kirjanduse teemaline mälumäng.

Reedel osalesid meie gümnaasiumi esindajad Mälumängus Tallinna Tehnikagümnaasiumis.

Ega nende üritustega Eesti keele aastal meie ei piirdu, meid ootab ees palju huvitavat: õppekäigud muuseumidesse, ekskursioonid ning kindlasti “Tõde ja õiguse” filmi vaatamine.

Lilleseadete valmistamise töötuba.

13. märtsil, vanematepäeva raames, toimus 4.a klassi õpilastele lilleseadete valmistamise töötuba, mille viis läbi lapsevanem ja florist Dana Ivanitskaja, kes õpetas lastele, kuidas  lillekimpe koostada ning õpilastel oli võimalik õpitud järgi proovida. Suur tänu  lapsevanemale nii  ilusa õppetunni eest!

news0304 1

Palju õnne!

Palju õnne! 3.d klassi õpilane Annika Antonova sai Tallinnas karate rahvusvahelistel võistlustel TALLINN BULLDOC 1- ja 3.koha.Tubli!

news0307

Palju õnne!

Palju õnne! 2.c klassi õpilane Linda Tšernetsova sai Tallinnas karate rahvusvahelistel võistlustel TALLINN BULLDOC 3.koha.Tubli!

news0306

Emakeelepäev Eduard Vilde muuseumis

Ainenädala raames tähistasid 8.a ja 8.c klassi õpilased emakeelepäeva Eduard Vilde muuseumis. Muuseumitunnis said õpilased teada Vilde elust, loomingust ja ajastust. Tund toimus eesti keeles.

news0305

Ekskursioonil Kadriorus.

06.märtsil 2019 käisid 9.a ja 9.c klasside õpilased Kadriorus ekskursioonil, kus tutvusid pargi rajamise ajalooga ning pargihoonete arhitektuuriga. Giid rääkis palju huvitavat Romanovite dünastiast ja eepos "Kalevipoeg" koostajast F.R.Kreutzwaldist. Lisaks sellele arutasid õpilased ka keskkonna säilitamist puudutavaid probleeme: miks ei ole enam luike Luigetiigis, kes on selles süüdi jms. Ekskursioon lõppes KUMU muuseumi kaasaegses ja veidi futuristlikus fuajees, kus kõik võisid näha  interjööri disainesemeid, mis olid valmistatud kasutuskõlbmatutest autorehvidest.Ekskursioon oli väga huvitav ja sisukas.

news0304

Parim tantsupaar Eestis kategoorias kuni 21 aastat

12.klassi õpilane Ilja Rotar ja tema partner Silvia Sysanne Barjabin said esimesteks Estonian Champions Under 21 Standard 2019 peotantsuvõistlustel.

Palju õnne, edu ja jaksu ning imeilusaid esinemisi! Oleme uhked teie üle!

news0303

Näitus "Ole trendikas!"

Pange tähele! Kooli esimesel korrusel saate te vaadata näitust "Ole trendikas!", kus on välja pandud LEGOst disantooted: prillid, sõrmused, käevõrud, kikilipsud,prossid. Antud väljapanek sai valmis "Tark koolivaheaeg" õppeprogrammi raames meie kooli innovaatilise ringi"Robootika: teadus ja ettevõtlus" juhendaja Andrei Kuntsmanni juhendamisel. Näitus on avatud kuni aprillini 2019

news0302