Kooli elu

Uudised

UNESCO koolide rahvusvaheline koostöö.

1.-2.novembril 2018 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi esindajad osalesid  UNESCO koolide koostöö raames toimunud VI rahvusvahelisel teaduslik-praktilisel õpilaste ja tudengite konverentsil "Kõrgtehnoloogiad ja ökoloogia" Sankt-Peterburis. Meie gümnaasiumi esindajateks olid 12.klassi õpilased Aleksandr Kraizmer ja Andrei Lebedev ning UNESCO gümnaasiumi töörühma liige vene keele õpetaja Marina Ditina.

uudis20181105 6

Esimesel konverentsi päeval meie kooli esindajad esinesid ettekandega "Eesti rohelised koolid. Mediaplatvormid ja digitehnoloogiad", teisel konverentsi päeval toimus aga meie  grupi ametlik  kohtumine Peterburi Lütseumi nr 179 õpilastega, kus meie kooli esindajad jutustasid meie gümnaasiumist ning esinesid slaidprogrammiga Eesti Vabariigist.

Täname projekti "UNESCO koolid" Eestis koordinaatoreid Viktoria Rudenkot ja Gedi Siimensoni konverentsil osalemiseks kutse eest, suur tänu ka konverentsi korraldajatele Peterburi Lütseumi nr 179 ja Venemaa Tehnoloogia Ülikooli MIERA esindajatele reisi korraldamise ja teaduslik-praktilise konverentsi kõrgel tasemel korraldamise eest.

 

Palju õnne!

2.b klassi õpilane Emilia Tihhomirova sai 4.novembril Tartus toimunud võistlustel rulluisutamises 1.koha! Tubli, Emilia!

uudis20181105 5

   

"Media-päevad Arvo Iho juhendamisel"

Meie gümnaasiumi esimesel korrusel on avatud fotonäitus,mis on loodud projektis "Media-päevad Arvo Iho juhendamisel" osalejate poolt , mis toimus sügiskoolivaheajal. Tulge kõik näitust vaatama ja tutvuma meie õpilaste ja teiste koolide õpilaste töid ning näete meie imeilusat maailma laste silmade läbi.

arvomedia


Projektis osalesid järgmiste koolide õpilased: Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Kaarli Kool, Tallinna 32. Keskkool, Õismäe Gümnaasium, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Südalinna Kool, Kalamaja Põhikool, Audentese Erakool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Pirita Majandusgümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium, Ehte gümnaasium, Lasnamäe gümnaasium, Pae gümnaasium, Tallinna Prantsuse Lütseum. Projekti toetas Tallinna Haridusamet.

   

Robotid füüsika klassis

1. novembril 7.c klassi füüsikatunnis oli huvitav külaline-robot Fedja. Õpilased ise andsid sellise nime targale külalisele, kes tuli tundi, et näidata õpilastele, mis on liikumine, kiirendamine, mehaaniline liikumine jne. Fedja liikus tunnis punktist A punkti B, aa õpilased kirjeldasid liikumise trajektori ning täitsid huvitavaid ülesandeid ja teste. Robotite komplektid LEGO MINDSTORMS Education EV3 kasutatakse füüsika tundides tänu noorele andekale füüsikaõpetajale Jekaterina Husevale. Õpilased ütlevad, et füüsika see on lihtne, huvitav ja kaasahaarav.

uudis20181105 4

   

Heloween koolis.

Esmapilgul hirmuäratav ja õudne pidu oli TMRGs lõbus ja positiivne. Koolis töötas kooliraadio "Hääled peas", kõikidest üritustest teatas meile meie tubli saatejuht Ruslana Samoilova. 31. oktoobril kooli võis tulla kostüümides, parima kostüümi hääletamine oli klassides, kõige huvitavamad kostüümid said tunnustuse erinevates kategooriates. Ka toimus kooli peal orienteerumine, mille eesmärgiks oli võtmete leidmine erinevate ülesannete lahendamise abil. Võiskonnad olid tubli ja said marsruudiga hakkama 45 jooksul. Kõik olid väga tublid ja võitis sõprus!

uudis20181105 3

Aulas vahetundide ajal korraldati lõbusaid konkursse ja sai ka tantsida, ka näidati videokonkursi videod.

7.tunni ajal oli päeva kokkuvõte ja võitjate autasustamine.

1.            1.b -  “Kõige armsam kostüüm” Daniil Morozov

2.            1.c -  “Meeldejäävaim kostüüm” David Adoson

3.            2.а - “Kõige stiilsem kostüüm” Кristina Rogalevitš

4.            2.b -  “Kõige pöörasem kostüüm” Ilja Ivanov

5.            2.c - “Kõige originaalsem kostüüm" Nikita Abašin

6.            3.a -  “Kõige kütkestavam kostüüm” Sofia Gritsai

7.            3.b - “Hirmuäratavaim kostüüm” Antonina Makarova

8.            3.c -  “Kõige õudsam kostüüm” Aleks Tsirtsinis

9.            3.d - “Kõige maagilisem kostüüm” Аnnika Antonova

10.          4.a -  “Kõige julmem kostüüm” Anand Khaire

11.          4.d - “Kõige hirmuäratavam kostüüm” Аrkadi Davõdov

12.          5.c - “Kõige julmem kostüüm” Mihhail Kustov

13.          7.c -  “Kõige realistlikum kostüüm” Мaksim Didõk

14.          8.a -  “Kõige graatsilisem kostüüm” Аnastassia Tsvetkova

15.          8.b -  “Kõige kaasaegsem kostüüm“ Аleksandra Boitsova

16.          10 -  “Kõige äratuntuvam kostüüm” Vlad Antipov

17.          11 -  “Kõige  kütkestavam kostüüm” Аnastasia Aleksejeva

Videokonkursi osalejad:

1.            5.C - Jana Žarndarova, Janika Kizilova, Liza Malõhh;

2.            1.с - Мaria Rodin;

3.            11 - Аleksandr Simtšenko,Erik Gordejev, Маksim Krasnopjorov;

4.            4.а - Мaria Nazarenko;

5.            3.d - Аntonina Makarova.

 

   

Palju õnne!

2.b klassi õpilane Kristjan Dobrodejev  spordikaratee võistlustel “International tournament Jyoshinmon 2018” sai 3. koha! Oled tubli!

uudis20181105 2

   

Palju õnne!

3. a klassi õpilane Sofia Gritsay 20. oktoobrli 2018 Kohtla-Järvel ujumisvõistlustel selili 50m distantsil sai 2. koha. Oled tubli!

uudis20181105 1

   

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi logo.

Kutsume kõiki Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õpilasi osalema konkursil "Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi logo."

konkurs

 

Konkurss on välja kulutatud Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi administratsiooni poolt. Konkursi eesmärk - kooli logo väljatöötamine selle edaspidise kasutamisega kooli sümboolikas. Konkursi võitja töö on eskiisiks professionaalsele disainerile, kes töötab välja koolilogo lõpliku variandi vektoriformaadis.

Konkursi tingimustega palume tutvuda linkil. Tööde esitamise tähtaeg on 20.11.2018.

Tööd ootame adressile arendusjuht@mreal.tln.edu.ee märksõnaga Logo TMRG. Konkursi võitja saab diplomi ja kingituse.

   

Haridusprogramm „Tark koolivaheaeg TMRGs“

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium juba 2.aastat korraldab meie kooli õpilastele haridusprogrammi „Tark koolivaheaeg“ Möödunud koolivaheajal ajavahemikul 22.10.2018-26.10.2018 osalesid selles programmis 1.-7.klasside õpilased. Koolivaheaja teemaks oli „Šokolaad ja ettevõtlikkus“.Laagri osalejate olid korraldatud töötoad šokolaadikommide pakendite valmistamises, katsed šokolaado koostisosade määratlemises. Lapsed joonistasid paberkandjal ja arvutis šokoladitahvli pakendi eskiise ning parematest töödest on saanud tõelised šokolaadipakendid. Targa koolivaheaja raames külastasid lapsed Kalevi šokolaadivabrikut ning 1.-2.klasside õpilased on käinud Tallinna vanalinna šokolaadimuuseumis.Laagri tegevuskavas oli ka TTÜ „Mektori“innovaatilise keskuse külastamine, kinoskäik ja Martsipanigalerii külastus.

 uudis181001

Viimasel koolivaheaja päeval korraldati õpilaste valmistatud toodete slaidprogramm, nn disaintoodete loojate lastefoorum.Foorumi raames olid esindatud programmis osalejate tehnilised tööd ja disaintooted ning peab mainima, et tulemused olid märkimisväärselt oodatust paremad. Nii olid esindatud ja tööle pandud kommisorteerijad-robotid, masinad šokolaadi transportimiseks, vaateratas karamellist,maiustuste disainpakendid ning olid ka loodud 3D printeri abil šokolaaditahvlid ning tort.

Laagri programmis osalejad said diplomid „Tark koolivaheaeg“ programmis osalemise kohta, kus oli kirjas ka läbitud koolituste suunad.

   

"Lõbusad stardid"

Kolmapäeval, 24. oktoobril, toimusid meie gümnaasiumis juba traditsiooniks saanud "Lõbusad stardid" lasteaedade lastele. Meile tulid külla lapsed lasteaedadest "Allika", " Tähekese", "Sõbrakese", "Delfiin", "Tammetõru". Külalisi ootasid meie gümnaasiumi maskott Elevandipoeg ja Vana Nõid oma abilistega. Lapsed proovisid jõudu kiiruses ja osavuses. Kõik teatejooksudes osalejad said magusaid auhindu ja tänukirju ning lahkusid  peolt hea tujuga. Täname kõiki korraldajaid ilusa peo eest!

uudis starti

   

Võit "Euroscola 2019" konkursil.

Hiljuti  teatasime kõigile,  et meie 12.klass osales Europarlamendi Eesti esinduse poolt  väljakuulutatud  konkursil. Nüüd meil  on õnn teatada  teile,et me ka võitsime. 25st konkursile laekunud  töödest valiti  välja 8 ning meie 12klassi õpilaste töö on  nende  hulgas. Kevadel sõidavad õpilased Strasbouri Europarlamenti.
Meie  edukas  video:

   

Lehekülg 10 / 98

«AlgusEelmine12345678910JärgmineLõpp»