Esmaabi

08. novembril 11. klassi õpilased õppisid esmaabi andmist. Nad panid sidemeid haavadele, pidasid verejooksu kinni, taastasid südemetegevust. Nüüd oskavad nad inimesi elustada ning teavad, kuidas peab tegutsema, kui inimesel on esmaabi vaja.

perpom

UNESCO kooli stend

Meie kooli teisel korrusel on uuendatud UNESCO koolide stend, kuhu on välja pandud  andmed projektist ja selle projekti  novembrikuu uudised ja sündmused, temaatilised plakatid ja UNESCO novembri tähtpäevad. Meie kool osaleb Maailma filosoofiapäeval, mis toimub 16. novembril Tartus ning päeva teemaks on tehisintellekt.

unesco

Tuletame meelde, et "UNESCO koolide projekt hakkas tööle UNESCO algatusel 1953. aastal. Alates aastast 2013 on meie gümnaasium selle projekti liige ning oma tegevustest lähtub UNESCO väärtushinnangutest ning kulttuurilise ja loodusliku pärandi säilitamisest.

"Rahvuskultuurid kooli"

"Rahvuskultuurid kooli" projekti raames 8. klasside õpilased vaatasid täna filmi "Teekond koju". Film õpetabarmastust ligima vastu ja eakate austust.

nackul

UNESCO koolide rahvusvaheline koostöö.

1.-2.novembril 2018 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi esindajad osalesid  UNESCO koolide koostöö raames toimunud VI rahvusvahelisel teaduslik-praktilisel õpilaste ja tudengite konverentsil "Kõrgtehnoloogiad ja ökoloogia" Sankt-Peterburis. Meie gümnaasiumi esindajateks olid 12.klassi õpilased Aleksandr Kraizmer ja Andrei Lebedev ning UNESCO gümnaasiumi töörühma liige vene keele õpetaja Marina Ditina.

uudis20181105 6

Esimesel konverentsi päeval meie kooli esindajad esinesid ettekandega "Eesti rohelised koolid. Mediaplatvormid ja digitehnoloogiad", teisel konverentsi päeval toimus aga meie  grupi ametlik  kohtumine Peterburi Lütseumi nr 179 õpilastega, kus meie kooli esindajad jutustasid meie gümnaasiumist ning esinesid slaidprogrammiga Eesti Vabariigist.

Täname projekti "UNESCO koolid" Eestis koordinaatoreid Viktoria Rudenkot ja Gedi Siimensoni konverentsil osalemiseks kutse eest, suur tänu ka konverentsi korraldajatele Peterburi Lütseumi nr 179 ja Venemaa Tehnoloogia Ülikooli MIERA esindajatele reisi korraldamise ja teaduslik-praktilise konverentsi kõrgel tasemel korraldamise eest.

Palju õnne!

2.b klassi õpilane Emilia Tihhomirova sai 4.novembril Tartus toimunud võistlustel rulluisutamises 1.koha! Tubli, Emilia!

uudis20181105 5

"Media-päevad Arvo Iho juhendamisel"

Meie gümnaasiumi esimesel korrusel on avatud fotonäitus,mis on loodud projektis "Media-päevad Arvo Iho juhendamisel" osalejate poolt , mis toimus sügiskoolivaheajal. Tulge kõik näitust vaatama ja tutvuma meie õpilaste ja teiste koolide õpilaste töid ning näete meie imeilusat maailma laste silmade läbi.

arvomedia

Projektis osalesid järgmiste koolide õpilased: Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium, Kaarli Kool, Tallinna 32. Keskkool, Õismäe Gümnaasium, Tallinna Humanitaargümnaasium, Tallinna Nõmme Gümnaasium, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Südalinna Kool, Kalamaja Põhikool, Audentese Erakool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Pirita Majandusgümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium, Ehte gümnaasium, Lasnamäe gümnaasium, Pae gümnaasium, Tallinna Prantsuse Lütseum. Projekti toetas Tallinna Haridusamet.

Robotid füüsika klassis

1. novembril 7.c klassi füüsikatunnis oli huvitav külaline-robot Fedja. Õpilased ise andsid sellise nime targale külalisele, kes tuli tundi, et näidata õpilastele, mis on liikumine, kiirendamine, mehaaniline liikumine jne. Fedja liikus tunnis punktist A punkti B, aa õpilased kirjeldasid liikumise trajektori ning täitsid huvitavaid ülesandeid ja teste. Robotite komplektid LEGO MINDSTORMS Education EV3 kasutatakse füüsika tundides tänu noorele andekale füüsikaõpetajale Jekaterina Husevale. Õpilased ütlevad, et füüsika see on lihtne, huvitav ja kaasahaarav.

uudis20181105 4

Heloween koolis.

Esmapilgul hirmuäratav ja õudne pidu oli TMRGs lõbus ja positiivne. Koolis töötas kooliraadio "Hääled peas", kõikidest üritustest teatas meile meie tubli saatejuht Ruslana Samoilova. 31. oktoobril kooli võis tulla kostüümides, parima kostüümi hääletamine oli klassides, kõige huvitavamad kostüümid said tunnustuse erinevates kategooriates. Ka toimus kooli peal orienteerumine, mille eesmärgiks oli võtmete leidmine erinevate ülesannete lahendamise abil. Võiskonnad olid tubli ja said marsruudiga hakkama 45 jooksul. Kõik olid väga tublid ja võitis sõprus!

uudis20181105 3

Aulas vahetundide ajal korraldati lõbusaid konkursse ja sai ka tantsida, ka näidati videokonkursi videod.

7.tunni ajal oli päeva kokkuvõte ja võitjate autasustamine.

1.            1.b -  “Kõige armsam kostüüm” Daniil Morozov

2.            1.с - Мaria Rodin;

3.            11 - Аleksandr Simtšenko,Erik Gordejev, Маksim Krasnopjorov;

4.            4.а - Мaria Nazarenko;

5.            3.d - Аntonina Makarova.

Palju õnne!

2.b klassi õpilane Kristjan Dobrodejev  spordikaratee võistlustel “International tournament Jyoshinmon 2018” sai 3. koha! Oled tubli!

uudis20181105 2

Palju õnne!

3. a klassi õpilane Sofia Gritsay 20. oktoobrli 2018 Kohtla-Järvel ujumisvõistlustel selili 50m distantsil sai 2. koha. Oled tubli!

uudis20181105 1

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi logo.

Kutsume kõiki Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õpilasi osalema konkursil "Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi logo."

konkurs

Konkurss on välja kulutatud Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi administratsiooni poolt. Konkursi eesmärk - kooli logo väljatöötamine selle edaspidise kasutamisega kooli sümboolikas. Konkursi võitja töö on eskiisiks professionaalsele disainerile, kes töötab välja koolilogo lõpliku variandi vektoriformaadis.

Konkursi tingimustega palume tutvuda linkil. Tööde esitamise tähtaeg on 20.11.2018.

Tööd ootame adressile arendusjuht@mreal.tln.edu.ee märksõnaga Logo TMRG. Konkursi võitja saab diplomi ja kingituse.