Lugupeetud tulevaste 1,klassid õpilaste vanemad

esimenekljpg

Palju Õnne!

3.b klassi õpilane Maria Nebogatikova sai 12.-13.mail Lätis kekava linnas  rahvusvahelistel iluvõimlemisvõistlustel “Stars 2018” 1.koha. Tubli!

1mesto maria1

Meie gümnaasiumis jätkuvalt kaitstakse uurimistööd.

Võistlused Männi pargis

10.mail Männi pargis toimusid sportlikud meelelahutuslikud üritused Tallinna koolide õpilastele. Meie kooli esindasid 10.,11.- ja 12. klasside õpilased. Korraldajad valmistasid ette huvitavaid ülesandeid

7c klassi loodusharidustund Loodusmuuseumis

10. mail 7c klassi õpilased tutvusid õppekava järgiva loodushariduslikus tunnis Eestis elavate putukatega  - millised nad välja näevad, kus ja kuidas elavad ning mida söövad, kuidas nad ennast kaitsevad. Muuseumipeadagoog Katernina Pesotski rääkis samuti putukate aasta- ja eluringist ning kasust või kahjust inimesele. Õpilased otsisid putukaid muuseumi püsiekspositsioonist ja vaatasid muuseumi putukakollektsioone, uurisid mõnda neist ka mikroskoobi all ja täitsid töölehed. Tund toimus eesti ja vene keeles.

IMG 20180510_122733

Rahvusvaheline uuring PISA

Sellel nädalal meie kooli õpilased täitsid PISA ankeete ja teste. PISA (Programme for International Student Assessment)- see on rahvusvaheline uuring, mis viiakse läbi OECD – Organisation for Economic Co-operation and Development  algatusel. uuringu käigus hinnatakse 15.aastaste õpilaste teadmised ja oskused funktsionaalses lugemises, matemaatikas ja loodusainetes.

PISA põhiliseks eesmärgiks on õpilaste kompetentsuse hindamine, need kompetentsid lubavad neile pärast kooli lõpetamist võtta  aktiivset elupositsiooni. PISA hindab õpilaste võimet kasutada oma teadmisi ja oskusi erinevates elusituatsioonides- nii isiklikes kui ka globaalsetes.

Mustamae leht

Mustamäe lehes maikuu numbris kirjutatakse meie gümnaasiumi üritusest- X rahvaloomingu Festivalist.

16.04-20.04.2018 Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumis toimus 10. rahvaloomingu lastefestival Kaleidoskoop+. Festivali eesmärgiks on  eesti rahvuskultuuri  säilitamine ja tundmaõppimine ning samuti ka teiste kultuuridega tutvumine. Festivali raames oli korraldatud ka joonistuste näitus „Oleme erinevad ja see on kihvt!“, erinevad ekskursioonid ja temaatilised tunnid,toimus Euroopa maade 1.foorum, eesti rahvatantsu tund, töötuba tuntud eesti  skulptor ja kunstnik Tauno  Kangro  juhendamisel,

10. rahvaloomingu lastefestival Kaleidoskoop+ raames  toimus  galakontsert, milles  osales Tallinna  linna  tantsu- ja  laululastekollektiivide  rekordarv-29, publik  sai  nautida  rohkem  kui 40 laulu- ja  tantsu esinemist.

32105350 1954637411275625_4928940499370246144_o

Muinasjuttude festival.

4.c klassi õpilased esinesid 10.05.2018 vene kultuurikeskuse laval  muinasjutuga "Uutmoodi  Punamütsike" Muinasjuttude festivali raames. Esinemine oli huvitav ja silmapaistev. Suur tänu, 4.c klassi õpilased! suur tänu, klassijuhataja Irina Voronaja!

Palju õnne!

Meie kooli 3.c klassi õpilane Artur Kudrjavkin FC Kosmose  meeskonna koosseisus osales rahvusvahelisel saalijalgpalli lasteturniiril Nikars-Vanagi Cup 2018, mis toimus Riias 6.-8.aprillil 2018. meeskond sai 4.koha. Palju õnne ning soovime Arturile ja tema meeskonnale edu edaspidises!

collage01

Esseekonkursi tulemused ja võitjad!

Lõppes järjekordne traditsiooniline LAK-õppe kuu raames korraldatud esseekonkurss, mille teema autoriks sellel aastal oli Austria keelefilosoofi Ludwig Wittgenstein - Minu keele piirid osutavad minu maailma piiridele“ / „Границы моего языка означают границы моего мира„. Töid oli võimalik esitada nii eesti kui ka vene keeles.Konkursile laekusid esseed mitmest Tallinna koolist: Tallinna Mustjõe Gümnaasium, Sakala Eragümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium.

pozdrav1

Võitjad:

I koht - Aleksandra Gorlatš, Sakala Eragümnaasium, juhendaja Marina Jankevitš

II koht - Sofia Nedugova, Tallinna Mustjõe Gümnaasium, juhendaja Elona Üksiratsa

II koht - Karmen Juhkam, Gustav Adolfi Gümnaasium, juhendaja Maarja-Liisa Vokksepp

Täname kõiki osalejaid, kes ei saavutanud auhinnalist kohta, aga sellegipoolest olid tublid ja ideedevärsked ning kindlasti nende juhendajaid.

Talgud 2018

Tänan kõiki, kes reedel, 04.mail 2018 osalesid Talgud 2018 koristustöödes, mis oli korraldatud Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi poolt.

Vaadake meie foto- ja videoaruanne.

Pildialbum